یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰

پیمان جبلی:

باید تلاش کنیم ظرفیت فرهنگی «رسانه ملی» را تا آنجا گسترش دهیم که به ظرفیت انقلاب اسلامی برسد

پیمان جبلی

سینماپرس: پیمان جبلی در نشست هم اندیشی با فعالان فرهنگی جبهه انقلاب بیان کرد که ظرفیت صدا و سیما باید در وسعت دایره ظرفیت فرهنگی انقلاب گسترش پیدا کند.

به گزارش سینماپرس، پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب، پژوهشگران و مستندسازان حوزه دفاع مقدس و برنامه‌سازان رسانه ملی بر ضرورت گسترش دایره ظرفیت های پژوهشی، فکری و برنامه سازی صدا و سیما در شعاعی به وسعت ظرفیت فرهنگی انقلاب اسلامی تاکید کرد و بر لزوم کارامد شدن هر چه بیشتر بخش های ستادی رسانه ملی در جهت پشتیبانی فکری، ترسیم راهبردها و ورود هر چه قدرتمندانه‌تر به عرصه پیام و محتوا در کسوتی فعال و تعیین‌کننده تاکید کرد.

در این دیدار که در محل مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صداوسیما صورت گرفت، چهره های فرهنگی و برنامه سازان حوزه دفاع مقدس و ادبیات پایداری به طرح دیدگاه های خود درباره نقش رسانه ملی در حوزه فرهنگ سازی انقلاب اسلامی پرداختند.

جبلی نیز با غیرقابل‌انکار خواندن نقش صداوسیما در جهت‌دهی فضای فکری جامعه به عنوان بزرگ ترین دستگاه فرهنگی کشور، مهم ترین چالش این مقوله را تناسب برونداد رسانه ملی با ظرفیت های وسیع و عمیق فرهنگ و انقلاب دانست.

معاون برون مرزی صداوسیما با ضروری دانستن تقویت احساس مشارکت و مسئولیت نیروهای انقلابی نسبت به روند فرهنگ سازی در رسانه ملی در حوزه های گوناگون، تصریح کرد: صداوسیما دارای توان بالقوه قابل توجهی در مدیریت و فعال سازی جریان های فرهنگی، تزریق خلاقیت و راهبردسازی است که می‌تواند به فعلیت برسد.

جبلی تاکید کرد: وظیفه رسانه ملی این است که به مثابه قوه عاقله مسئله‌شناس، ظرفیت‌یاب و راهبردساز به شکلی هوشمندانه به شناخت نیازها، تشخیص خلاها و ترسیم راه های تکمیل پازل برونداد نهایی آنتن بپردازد و به شکلی دقیق فرآیند تولید و تاثیرگذاری و توفیق فعالیت های رسانه ملی را رصد و ارزیابی کند تا بدین‌ ترتیب مسیر و نقشه راه سازمان مستمراً بازآرایی، به‌روزرسانی و ترمیم و تقویت شود.

وی در پایان بیان کرد: همه باید تلاش کنیم ظرفیت فرهنگی رسانه ملی را تا آنجا گسترش دهیم که به ظرفیت انقلاب اسلامی برسد و این میسر نمی شود مگر با یاری و کمک همه عناصر فرهنگی و علاقه مندان و خادمان نشر و بسط گفتمان انقلاب اسلامی.

در این نشست فعالان فرهنگی در حوزه‌های مختلف به بیان نظرات خود در زمینه انتظارات از صدا و سیما در حوزه انعکاس تاریخ معاصر انقلاب اسلامی و به ویژه دفاع مقدس و ساز و کارهای برنامه سازی و راه های برون رفت سازمان صدا و سیما از چالش های موجود پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.