یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹

در شرایط برزخ حاکم بر مدیرت «سازمان سینمایی»؛

«دانشنامه سینمای ایران» از دسترس خارج شد!

حسین انتظامی در آیین تکریم و معارفه مدیران سازمان سینمایی

سینماپرس: پایگاه دانشنامه سینمای ایران CIC که ۳ سال قبل در جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شده بود و هزینه گزافی از بودجه سازمان سینمایی خرج پیدایش آن گپردید؛ چند هفته است که در دسترس نیست!

به گزارش سینماپرس، پایگاه «دانشنامه (تاریخ نگاری) سینمای ایران» CIC شنبه یکم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر و با حضور سیدعباس صالحی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

«دانشنامه سینمای ایران» از دسترس خارج شد!
پایگاه CIC در جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی و معرفی شد

به گفته ایرج تقی‌پور مجری پروژه پایگاه دانشنامه سینمای ایران، بانک اطلاعاتی ۱۰ هزار فیلم سینمایی و کوتاه ایرانی به دو زبان فارسی و انگلیسی در این تارنما بارگذاری شده بود و این سایت به نشانی www.cicinema.com یکی از امن ترین سایت های دنیا است و هکرها نمی توانند امنیت آن را به چالش بکشند.

این پایگاه که فعالیت رسمی خود را تحت نظر سازمان سینمایی آغاز کرده بود، کارکردی شبیه بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها یا همان IMDb داشت.

«دانشنامه سینمای ایران» از دسترس خارج شد!
پایگاه CIC به حدی برای سازمان سینمایی اهمیت داشت که ۲ ماه پس از رونمایی در جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگاه تحلیلی آن را در موسسه رسانه‌های تصویری برگزار کرد

اما دسترسی به این پایگاه چند هفته‌ای است که امکان‌پذیر نبوده و مشخص نیست این در دسترس‌نبودن موقتی است یا دائمی؟ سازمان سینمایی هم توضیحی در این باره ارائه نکرده است.

با توجه به هزینه‌ قابل توجهی که برای راه‌اندازی این پایگاه شده بود، امید می‌رود قطعی آن موقتی باشد و دوباره بتواند ارائه خدمات به مخاطبانش را از سر گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.