یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹

انتقاد نسبت به یکی از تولیدات شبکه نمایش خانگی؛

جهانگیر الماسی: کسی نیست که بگوید بازی «مافیا» چه دردی از جوان ما درمان می‌کند؟

جهانگیر الماسی

سینماپرس: جهانگیر الماسی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بازی «مافیا» از ده‌ها سال پیش و از پشت‌صحنه تئاتر آغاز شده است. برخی بازیگران تئاتر بعد از اتمام کار سر صحنه می‌ماندند و ساعت‌ها مافیا بازی می‌کردند. بازی «مافیا» چه دردی از جوان ما درمان می‌کند؟

به گزارش سینماپرس، جهانگیر الماسی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون کشور با حضور در ستاد امر به معروف طی سخنانی به چالش های فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در شبکه های مجازی پرداخت.

الماسی با اشاره به کم توجهی به تولید محتوای فرهنگی مناسب و عدم جریان‌سازی در مقابل حملات دشمن در فضای مجازی اظهار داشت: من طی ۴۰ سال فعالیت هنری و فرهنگی متوجه شدم که ما بر خلاف نیروهای جبهه مخالف کمتر در استفاده از ابزارها استفاده می کنیم در حالی که فعالیت در جبهه حق باید دقیق و با توجه به اهداف و مقاصد متعالی ما باشد.

این هنرمند پیشکسوت گفت: بهترین برنامه برای حرکت در مسیر حق سیره پیامبر (ص)، امام علی (ع)، امام حسین (ع) و همه ائمه معصومین علیهم السلام است. پیشوایان ما همواره به لوازم فعالیتهای اجتماعی و شیوه های مقابله با جبهه مقابل توجه داشتند اما ما گاهی در فعالیت هایمان فقط خودمان را در نظر میگیریم، در حالی که باید تامل کنیم در اینکه مخاطبمان کیست و چطور فکر می کند.

عضو پیوسته فرهنگستان هنر گفت: تمام تلاش شبکه ها و رسانه های فارسی زبان مقیم خارج این است که مردم ما را به جان هم بیاندازند. دشمنان و تابعین دشمنان ما چون تمام هدفشان زر و سرمایه است، مسیرشان هم مشخص است. ما اگر مثل آنها نیستیم و هدفمان غیر از اهداف دشمن و غیر از زر و سیم و سامری است، باید به نحوی زندگی کنیم که اگر جوانی منِ الماسی را دید، پیش خودش بگوید که فلانی طبق قواعد و ضوابطی که به آن معتقد بود زندگی کرد و الان در نقطه مطلوبی ایستاده است.

کارگردان فیلم سینمایی «رنج و سرمستی» افزود: امروز فضای مجازی در درون کشور ما متولی ندارد. زنان را در فضای مجازی طوری نشان می‌دهند که گویی جز امتیازات ظاهری، چیز درخور اعتنایی ندارند. الحمدلله هر روز بیشتر ثابت می شود که زنان مومن و مسلمان سرزمین ما چه خصوصیات برجسته ای در حوزه دانش و آگاهی و معرفت و مدیریت دارند. اما اینها را در رسانه ها و شبکه های مجازی نمی بینیم، به این خاطر که راه بازتاب دادن تصویر درست از زنان ایرانی را بلد نیستیم.

* نتیجه بازی «مافیا» دروغ‌گویی است

الماسی در ادامه تاکید کرد: ۲۰ سال پیش در رابطه با تئوری مقابله صحبت کردم. آن زمان می‌شد با کمک جریان های دانشجویی ریشه این جریان فاسد فرهنگی را سوزاند، چرا که ریشه این فساد به تعبیری عمودی و سرراست بود. اما امروز دیگر این ریشه نه عمودی بلکه افشان است و نمی‌توان به سادگی آن را از بین برد و سوزاند. امروز ابعاد مختلف چالش های فرهنگی درهم تنیده و در پیوند باهم هستند. نمی توان روی یک موضوع به تنهایی تمرکز کرد و فساد را از بین برد. مثلا در حوزه زنان نمی شود فقط با تمرکز روی حجاب مسائل را رفع و رجوع کرد، بلکه باید به دنبال منشأ بدحجابی و بی حجابی بود.

بازیگر پرکار دهه ۶۰ و ۷۰ سینما و تلویزیون کشور با اشاره به یکی از تولیدات شبکه نمایش خانگی اظهار داشت: کسی نیست که بگوید بازی «مافیا» چه دردی از جوان ما درمان می‌کند؟ با این برنامه دارند به ظواهر و چهره و قیافه اصالت می بخشند. آیا این مافیا برای امروز و دیروز است؟ نه، از ده‌ها سال پیش و از پشت‌صحنه تئاتر آغاز شده است. برخی بازیگران تئاتر بعد از اتمام کار سر صحنه می‌ماندند و ساعت‌ها مافیا بازی می‌کردند. این بازی همه‌اش کلاهبرداری و دروغ و کلک و نیرنگ است. همه اینها به مرور وارد عرصه های اجتماعی و سیاسی ما شده و نتیجه اش این می شود که اهل سیاست ما به مردم دروغ می‌گویند و آنها را فریب می دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.