یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

در قالب بخش های مختلف؛

اعلام آمار شرکت کنندگان جشنواره موسیقی جوان

جشنواره ملی موسیقی جوان

سینماپرس: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ خواننده و نوازنده در گروه های مختلف سنی به عنوان شرکت کننده پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به رقابت با یکدیگر می پردازند.

به گزارش سینماپرس، پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نوازنده وخواننده از سراسر کشوراست.

با اتمام مهلت فراخوان جشنواره پانزدهم و پس از بررسی‌های صورت گرفته، ۲ هزاز و ۵۰۰ نوازنده وخواننده آثارشان را در پنج بخش «موسیقی دستگاهی»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی»، «آفرینش در تکنوازی» و «آهنگسازی» به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که بیشترین تعداد در قیاس با دوره‌های قبل است.

جشنوار پانزدهم ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گستردۀ استادان موسیقی کشور به صورت مجازی و در چهار بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی ایران» و «آهنگسازی» برگزار می‌شود.

در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی یک هزار و ۱۲۰ خواننده و نوازنده، دربخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده، در بخش موسیقی نواحی ۷۷۰ نوازنده و خواننده، در بخش آفرینش در تکنوازی ۶۰ نوازنده و در بخش آهنگسازی ۱۰۰ آهنگساز شرکت کرده اند.

در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

پانزدهمین جشنواره ملی در قالب سه گروه سنی «الف»، ۱۵ تا ۱۸ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵)، گروه سنی «ب»، ۱۹ تا ۲۳ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱) و گروه سنی «ج»، ۲۴ تا ۲۹ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶) برگزار می‌شود.

داوری آثاررسیده از نیمه شهریورماه با حضور اساتید برجسته موسیقی ایران در قالب هیات داوران، بررسی و ارزیابی می شوند وبا پایان داوری، اسامی منتخبین از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد. این در حالی است که با توجه به شیوع بیماری کرونا پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همانند سال گذشته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.