دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶

کارگردان «تک‌خال»:

اقبال عمومی به پلتفرم‌ها بیشتر از سینماهاست/قاچاق فیلم همیشه معضل سینمای ما بوده و هست!

فیلم سینمایی «تک‌خال»

سینماپرس: کارگردان فیلم سینمایی «تک‌خال» گفت: در شرایطی که اوضاع اقتصادی سختی بر جامعه و بر همه اصناف از جمله سینما حاکم است و برآورد ساخت فیلم‌ها متاثر از این شرایط نابسامان است و موج تغییر کاربری در سینمادارها بیش از همیشه براه افتاده، بهتر است از ترکیب فیلمسازی مساوی است با ریسک استفاده کنیم تا همراه با ریسک.

به گزارش سینماپرس، مجید مافی در گفت‌وگو با میزان پیرامون دلیل اکران «تک‌خال» با توجه به پتانسیل بالای فروش- در شرایط خاص کرونایی در سینماها گفت: شرایط خاص، تصمیمات خاص می‌طلبد، پاندمی موجود و تعطیلی‌های مکرر موجب رُکود بازار سینما شده و ضرر جبران ناپذیری به سینماگران وارد کرده، اما خب باید این سینما را زنده نگه داشت. روشن ماندن چراغ سینما دغدغه ما هم بود، بویژه محمد حسین فرحبخش که به عینه شاهد تلاش وی برای بازگشت رونق به اکران و شرایط سینماها به حالت عادی بودم. اکران «تک‌خال» هم دقیقاً بدین منظور و برای کمک به بهبود وضعیت فعلی صورت گرفت.

وی پیرامون این سوال که اکران «تک‌خال» در شرایط کرونایی تا چه حد برای شما راضی‌کننده و پیش‌بینی شما از میزان فروش تا چه حد درست بود بیان کرد: همونطور که خودتان در سوال قبل مطرح کردید، فیلم با توجه به موضوع کمدی و عاشقانه‌اش پتانسیل فروش خوبی داشت و در شرایط عادی به رقم‌های بالاتری از فروش می‌رسید، اما چون نیت ما تنها فروش نبود، روی پرده رفت. متاسفانه عدم آگاهی مردم از بازگشایی سینماها مزید بر علت بود، بخش اعظمی از تبلیغات ما به اطلاع رسانی باز و امن بودن سینماها گذشت.

این تهیه کننده سینما افزود: با این شرایط فیلم به فروش بالای یک میلیارد رسیده و در جلب مخاطب یکی از سه فیلم برتر اکران نوروزی شده است. مطمئناً مدنظر ما میزانی بیشتر از این بود، اما چیزی که در حال حاضر راضی‌مان می‌کند اینست که توانسته باشیم کمک کنیم به حال سینما که این روزها روزگار سختی را می‌گذراند، اما همچنان زنده است.

مافی پیرامون همکاری با فرحبخش به عنوان تهیه‌کننده فیلم عنوان کرد: کسوت و تجربه محمد حسین فرحبخش در سینما مثال زدنی است، خام دستی است اگه کسی نخواهد از این پشتوانه در ساخت فیلمش کمک بگیرد. او در تمامی مراحل ساخت بزرگوارانه در کنارم بودن و جا داره اینجا دوباره از اعتمادی که به من کردن تشکر و قدردانی کنم.

این کارگردان جوان همچنین پیرامون اکران آنلاین «تک‌خال» و پخش نسخه غیرقانونی آن از شبکه‌های ماهواره‌ای اظهار داشت: در حال حاضر اقبال عمومی به پلتفرم‌ها بیشتر از سینماهاست که با توجه به پاندمی و نگرانی‌های موجود طبیعی است. خداراشکر فیلم ما هم با اقبال خوبی در اکران آنلاین مواجه شده، اما خب کام‌تلخی وقتی اتفاق می‌افتد که می‌شنوی سه ساعت بعد از شروع اکرانِ آنلاین، فیلم قاچاق شده و در یکی از کانال‌های ماهواره‌ای پخش میشود. قاچاق فیلم همیشه معضل سینمای ما بوده و هست و متاسفانه راهکار جدی برای حل اون در نظر گرفته نشده. شاید اگر این معضل نبود، اکران آنلاین عرصه‌ای مهم برای ارائه فیلم‌های سینمایی در دوران کرونا می‌شد.

کارگردان «تک‌خال» در جواب این سوال که ارزیابی شما از وضعیت فعلی سینما چیست و تا چه اندازه فیلمسازی در این زمینه همراه با ریسک است بیان کرد: در شرایطی که اوضاع اقتصادی سختی بر جامعه و بر همه اصناف از جمله سینما حاکم است و برآورد ساخت فیلم‌ها متاثر از این شرایط نابسامان است و موج تغییر کاربری در سینمادارها بیش از همیشه براه افتاده، بهتر است از ترکیب فیلمسازی مساوی است با ریسک استفاده کنیم تا همراه با ریسک.

مجید مافی پیرامون پروژه بعدی خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشغول نگارش یک فیلمنامه سینمایی هستم که امیدوارم بعد از پایان نگارش مقدمات ساختش را فراهم کنیم.

لازم به ذکر است فیلم کمدی-خانوادگی «تک‌خال» به کارگردانی مجید مافی و تهیه‌کنندگی محمد حسین فرحبخش در سال ١٣٩٩ ساخته شده است. در این فیلم پوریا پورسرخ، سحر قریشی، شبنم قلی خانی، یوسف تیموری، امیر کربلایی زاده به هنرمندی پرداخته‌اند. همزمان با اکران در سینماها، اکران آنلاین «تک‌خال» هم چندی پیش نیز آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.