شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

جمال شورجه:

«سینمای دینی» سینمای پرمخاطبی است که مظلوم و تنها باقی مانده است

جمال شورجه

سینماپرس: جمال شورجه کارگردان سینما معتقد است که قصه‌های دینی بسیار دراماتیک است، اما با این وجود در کشور ما مهجور مانده است.

به گزارش سینماپرس، جمال شورجه کارگردان باسابقه سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، که با سپری کردن دوران معالجه و درمان خود تحت نظر پزشکان حال عمومی بهتری پیدا کرده است، درباره اهمیت سینمای دینی و البته کم‌توجهی مسئولان فرهنگی و سینمایی کشور نکاتی را بیان کرد.

کارگردان فیلم‌های «۳۳ روز» و «حماسه مجنون» بیان کرد: سینمای دینی سینمای مغفول و مهجوری است که متأسفانه سینماگران ما به آن کمتر پرداختند و شاید هم به خودشان اجازه این را نمی‌دهند که در این زمینه کار تولید کنند؛ بنابراین این سینما که سینمای پرمخاطبی است و ریشه آن از داستان‌های قرآن شروع می‌شود، مظلوم و تنها باقی مانده است.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد کارگردان‌های کمی مانند مرحوم سلحشور که از جوانی با قصه‌های دینی و قرآنی آشنا بودند، توانستند به این عرصه ورود کنند و مخاطبین سینما را از محتوای نغز و شیرین و مهم داستان‌های دینی آگاه بکنند.

کارگردان «عملیات کرکوک» همچنین با اشاره به سیطره داستان‌های دینی در زمینه‌ها و موضوعات گوناگون گفت: قرآن و زندگی اهل بیت علیهم اسلام داستان‌های مهمی در فضای اجتماعی، تاریخی و... دارد که سرشار از مضامین مهم و اندرزهای معاشرتی است که اتفاقا بسیار دراماتیک و پرهیجان است.

این فیلمساز سینمای ایران در پایان خاطرنشان ساخت: باید مسئولان فرهنگی ما برای رونق سینمای دینی بودجه‌ای کنار بگذارند و راه آن را برای فیلمسازان جوان باز کنند، اما باید گفت که برای این موضوع تا به حال اهتمام جدی نشده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.