سه‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۹

رادیو سلامت؛

«نفس دوم» به رادیو می‌آید

رادیو سلامت

سینماپرس: برنامه «نفس دوم» با هدف تغییر سبک زندگی و پیشگیری و درمان با استفاده از حرکات ورزشی پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، شهرام زین العابدینی مدیر گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت در توضیحاتی گفت: برنامه «نفس دوم» با هدف تغییر سبک زندگی و پیشگیری و درمان به واسطه حرکات ورزشی تولید و روانه آنتن می‌شود. این برنامه روزهای پنجشنبه ساعت ۹ به مدت ۴۵ دقیقه به تهیه کنندگی محسن کریمی و گویندگی امین ضیایی پخش می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه «نفس دوم» در خصوص روانشناسی ورزشی است و آیتم‌های مختلفی دارد از جمله آیتم «بازی در خانه» که به شنوندگان بازی‌هایی را آموزش می‌دهد که در ایام کرونا می‌توان در خانه انجام داد. همچنین آیتم «بازی‌های محلی» اختصاص به بازی‌هایی دارد که همراه با فعالیت‌های بدنی است. هر استان بازی‌های مختص به خودشان را دارند و ما این بازی‌ها را به شنوندگان معرفی می‌کنیم تا از این طریق فعالیت بدنی شان افزایش یابد.

مدیر گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت عنوان کرد: محور اصلی برنامه پزشکان ورزشی هستند که به سئوالات شنوندگان پاسخ می‌دهند. به عنوان مثال یک فرد دیابتی یا قلبی تماس می‌گیرد و از پزشک برنامه می‌خواهد تا او را راهنمایی کند که چه نوع ورزش‌هایی در خانه انجام بدهد تا به سلامتیش کمک کند.

وی در پایان گفت: در مجموع بازخورد برنامه در میان شنوندگان بالاست، چرا که کارشناسان متفاوت برنامه کمک زیادی به آنها می‌کنند. کارشناسان برنامه متخصصان پزشکی ورزشی هستند که می‌توانم به امیرحسین عابدی یکتا، امیرحسین براتی، مهرشاد پورسعید اصفهانی، محمد حسبی، شهرزاد خسروی، عزیزه فرزین مهر و مریم ابوالحسنی اشاره کنم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.