یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴

انتظارات هنرمندان از رئیس جمهور در حوزه فرهنگ و هنر/۱۷

تهامی: مدیران سینمایی طی سال های اخیر بیشتر بر ظاهرسازی و شوآف متمرکز بودند/ نگاه تجاری صرف به سینما و مقوله هنر از اساس غلط است

کوروش تهامی در نشست خبری فیلم سینمایی «رگ خواب»

سینماپرس: کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون در پی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص انتظارات خود از رئیس جمهور در حوزه فرهنگ و هنر گفت: مدیران سینمایی طی سال های اخیر بیشتر بر ظاهرسازی و شوآف متمرکز بودند در صورتی که در لایه های زیرین و پنهان سینما مشکلات متعدد بسیاری وجود داشت که باید هزینه برگزاری این ظاهرسازی ها را صرف رفع این بحران های جدی از جمله مسأله معیشتی هنرمندان می کردند که بعضاً توان تأمین اجاره خانه و گذران روزانه زندگی شان را هم ندارند.

بازیگر فیلم های سینمایی «گام های شیدایی» و «رگ خواب» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: اینقدر مشکلات در حوزه های مختلف کشور ما زیاد است که واقعاً نمی دانیم باید از کدامیک از مطالبات مان سخن بگوییم!

وی ادامه داد: من امیدوارم دولتمردان جدید نه تنها در حوزه فرهنگ و هنر و سینما که در سایر بخش ها و حوزه های کشور بتوانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند تا ان شاالله حس تلخ و بدی که جامعه را فرا گرفته است بدل به احساس خوب و خوشایند شود.

تهامی سپس با بیان اینکه متأسفانه حوزه فرهنگ و هنر اساساً دغدغه مدیران و مسئولان نیست اظهار داشت: این اتفاق در حالی رخ می دهد که هنر می تواند یکی از اثرگذارترین زبان ها در سراسر دنیا باشد. ما هرگز نباید فراموش کنیم که یکی از بخش های مهمی که بارها باعث سرافرازی کشورمان در مجامع معتبر بین المللی شده بخش هنر بالاخص سینما بوده است.

این سینماگر خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه بخش فرهنگ و هنر دغدغه مسئولان نیست، نگاه تجاری صرف به سینما و مقوله هنر از اساس غلط است و طی این سال ها باعث شده تا فرهنگ و هنر از اصل خود دور شود.

وی در پایان این گفتگو افزود: در تمامی کشورهای دنیا توجه ویژه ای به هنر و هنرمندان شان می کنند و در تمامی بخش های هنری از نقاشی گرفته تا گرافیک و تئاتر و موسیقی و سینما و... آن ها را همه جوره حمایت می کنند و امیدوارم به زودی شاهد این اتفاق نیک در عرصه فرهنگی و هنری کشورمان نیز باشیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.