سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶

گیتی معینی:

دستمزدها برای من و افرادی که سن بالایی دارند بسیار پایین است/این بی‌انصافی‌ها برای من آزاردهنده است

گیتی معینی

سینماپرس: بازیگر فیلم سینمایی «ابلق» گفت: با کمال تاسف باید بگویم در برخی آثار بخشی از دستمزد پایینی را هم که پیشنهاد می‌کنند گاهی به من نمی‌دهند، من زن سرپرست خانوار هستم و در شرایط سخت کار می‌کنم و این بی‌انصافی‌ها برای من آزاردهنده است.

به گزارش سینماپرس، گیتی معینی در گفت‌وگو با میزان پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر اکثر پروژه‌ها به دلیل اپیدمی کرونا تعطیل شده است. آخرین پروژه‌ایی که من در آن حضور داشتم سریال کمدی «باخانمان» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد بود که در ماه مبارک رمضان پخش شد و همچنین فیلم سینمایی ابلق به کارگردانی نرگس آبیار که هر دو مربوط به سال گذشته هستند و بعد ازآن فعالیتی نداشتم، امید دارم با بهبود شرایط دوباره سر کار جدیدی حاضر شوم.

وی همچنین پیرامون تزریق واکسن کرونا بیان کرد: واکسن کرونای چینی را تزریق کردم. به هر حال من سنم بالا است و طبیعتا عوارضی از جمله سرگیجه و حالت تهوع داشتم که به مرور برطرف شد. پس از تزریق واکسن کرونا حدود چهار ساعتی هم در سمت چپ بدنم کمی احساس سنگینی می کردم که آن هم برطرف شد. مایعات زیادی خوردم و خدا را شکر الان در وضعیت خوبی هستم و مشکلی هم نداردم.

معینی در همین راستا ابراز کرد: واکسن بخش مهمی برای پیشگیری از درگیر شدن با ویروس کرونا است اما همچنان باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و رعایت حداکثری از جان خود و اطرافیانمان محافظت کنیم. برای ما که سر پروژه‌های فیلمبرداری فعالیت می کنیم بسیار مهم است که این مراقبت ها ادامه دار باشد. در نظر داشته باشید که هنوز بخشی زیادی از مردم واکسن را دریافت نکرده‌اند و احتمال خطر همچنان با ما است. بی مهابا ماسک نزدن و رعایت نکردن موارد بهداشتی گاهی باعث تعطیلی کل پروژه‌ها شده و می‌شود. این ویرس خطرناک و مرموز است و همه ما باید برای سالم ماندن حواسمان باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «ابلق» در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پشت صحنه آثار سینمایی و تلویزیونی توضیح داد: به طور کامل در زمان ساخت سریال «باخانمان» که بودم رعایت موارد بهداشتی از طرف همه عوامل و بازیگران رعایت می‌شد. عوامل پشت دوربین که همگی ماسک زده بودند و ما هم با اینکه جلوی دوربین نباید ماسک می‌زدیم هم رعایت می‌کردیم. در هر پروژه‌ای امکانات بهداشتی مهیا بود اما در فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار این امکانات بیشتر بود.

وی در همین راستا ابراز کرد: با اینکه در هوایی گرم همراه با شیوع کرونا و گریمی سنگین در «ابلق» حضور داشتم اما با عشق و علاقه کارکردم و در همه موارد از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سر صحنه فیلم نرگس آبیار خیالم راحت بود. آمبولانس، دکتر، ضد عفونی کردن مداوم و ... انجام می‌شد و در کل تجربه دلنشینی برای من بود.

این بازیگر پیشکسوت با اشاره به وضعیت دستمزد بازیگران پیشکسوت توضیحی داد: متاسفانه وضعیت دستمزدها برای من و افرادی که سن بالایی دارند بسیار پایین است و اصلا از آن راضی نیستم. با کمال تاسف باید بگویم بخشی از این دستمزد پایین را هم گاهی به ما نمی‌دهند، من زن سرپرست خانوار هستم و در شرایط سخت هم کار می‌کنم اما این بی‌انصافی‌ها برای من آزاردهنده است و امیدوارم شرایط عوض شود.

بازیگر سریال تلویزیونی «باخانمان» در همین راستا ابراز کرد: برخی جوانانی که در دهه ۸۰ و با روابط و پول وارد عرصه بازیگری شده‌اند از پس خودشان بر می‌آیند و شرایط آن‌ها با ما خیلی فرق دارد. از نزدیک دیده‌ام که بازیگران جوانی اگر دستمزد خود را نگیرند در ابتدا و یا نیمه فیلم‌برداری کار را رها می‌کنند و به هیچ عنوان بر نمی‌گردند تا اینکه دستمزد خود را بگیرند. این بازیگران در ابتدا بخش اعظمی از دستمزد خود را می‌گیرند، اما وقتی ما درخواست دستمزد می‌کنیم صحبت از کمبود بودجه و امکانات می‌کنند. ما برای فیلم و کارگردان ارزش و حرمت قائل هستیم و کلا مسئله را رفاقتی می‌بینیم که باید همه عوامل در خدمت فیلم باشند و همین ارزش قائل شدن برای کار دردسرساز شده است و حق و حقوق ما پایمال شده است. نسل من سال‌ها است در این عرصه فعالیت دارند و با شرافت و صداقت با همه برخورد کرده‌اند، اما گاهی بعضی افراد از صداقت ما سوءاستفاده می‌کنند.

گیتی معینی در انتها خاطرنشان کرد: بخش زیادی از بازیگران و عوامل فیلم‌ها طبق روابط شخصی و خانوادگی انتخاب می‌شوند و برای امثال من نقش‌های کمی وجود دارد. اکثر تیتراژ فیلم‌ها را دقت بکنید می‌بینید بسیاری از اسامی نشان از روابط خانوادگی می‌دهند. امیدوارم با بهتر شدن شرایط محیط کاری برای نسل من مساعد شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.