یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴

بازیگر نقش شهید مطرح کرد؛

«صبح آخرین روز» درامی عاشقانه با فضایی معمایی

مجموعه تلویزیونی «صبح آخرین روز»

سینماپرس: بازیگر نقش شهید شهریاری بیان کرد که «صبح آخرین روز» را می‌توان یک درام عاشقانه دانست که در بعضی قسمت‌ها اتمسفری معمایی و با موضوعات امنیتی دارد.

به گزارش سینماپرس، کاوه خداشناس بازیگر نقش شهید شهریاری در سریال «صبح آخرین روز» با بیان اینکه قبل از آنکه به نقش ورود کند برای آشنایی با شخصیت شهید شهریاری ملاقات‌هایی با دوستان، نزدیکان و خانواده او داشته است به مهر گفت: ما مدام در مکان‌هایی مانند دانشگاه شهید بهشتی و سازمان انرژی اتمی که محل کار این شهید بوده است، کار می‌کردیم بنابراین با بسیاری از افراد که مواجه می‌شدیم همه می‌گفتند شهید مجید شهریاری مرد یگانه انرژی هسته‌ای به لحاظ اخلاق و سکنات بوده است.

وی افزود: عصاره همه حرف‌هایی که من در زمان تصویربرداری کار شنیدم این بود که او بسیار فرد وارسته، منظم به لحاظ رفتار و کردار و متمرکز روی هدف، کار و زندگی‌اش بوده است.

بازیگر «صبح آخرین روز» با اشاره به ویژگی‌ها و جذابیت‌های قصه این سریال اظهار کرد: قصه این سریال از دهه ۴۰ با تولد شهید شهریاری آغاز می‌شود و تا پایان دهه ۸۰ همزمان با شهادت او پیش می‌رود، در حقیقت با دیدن این سریال تاریخ ورق می‌خورد و به احوال و آداب و رسوم مردم در آن زمان هم گریزی زده می‌شود که می‌تواند برای نسل جوان هم جذاب باشد.

وی افزود: «صبح آخرین روز» علاوه بر اینکه درامی عاشقانه است، فضایی معمایی هم دارد زیرا شهادت شهید شهریاری قصه را وارد اتمسفری امنیتی و انتظامی می‌کند.

این هنرمند با بیان اینکه یک تیم جوان، پرانرژی و باانگیزه در پشت صحنه سریال حضور داشتند، گفت: حسین تبریزی دلسوزانه پای کار بود و دکوپاژها و میزانسن‌هایی را که طراحی و اجرا می‌کرد دارای پیچیدگی‌هایی بود هر چند در ظاهر سادگی خاصی هم دارند.

وی اضافه کرد: در برخی سریال‌های تلویزیونی می‌بینیم که با همه چیز ساده‌انگارانه برخورد می‌شود ولی این نقیصه در سریال «صبح آخرین روز» وجود نداشت.

خداشناس در پایان با بیان اینکه اگر کارگردان و تدوین‌گر یک نفر باشند معمولاً کارگردان حیفش می‌آید که برخی پلان‌ها را حذف کند، بیان کرد: البته حسین تبریزی حرفه‌ای است و امیدوارم همانطور که در موقع تصویربرداری سخت‌گیری می‌کرد، زمان تدوین نیز تیغ برنده‌ای داشته و ضرباهنگ لازم را به کار داده باشد.

«صبح آخرین روز» تولید صداوسیمای مرکز زنجان عنوان سریالی به کارگردانی حسین تبریزی، نویسندگی حسن عطارها و فاطمه حیدری و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد است که با محوریت زندگی شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای کشورمان، این شب‌ها حوالی ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود و بازپخش آن هم ساعت‌های ۲، ۹ و ۱۶:۲۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.

شبکه «شما» هم هر شب ساعت ۲۳ و روز بعد ساعت ۱۱ تکرار این سریال را پخش می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.