یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹

به کارگردانی وحید رابودان؛

آمادگی «چرخه» برای حضور در جشنواره‌های بین المللی

سینماپرس: فیلم کوتاه «چرخه» برای حضور در جشنواره های بین المللی آماده می‌شود.

به گزارش سینماپرس، پیمان شاه‌محمدی پخش کننده و مدیر امور بین المللی فیلم کوتاه «چرخه» به کارگردانی وحید رابودان و محصول انجمن سینمای جوانان ایران درباره این فیلم گفت: فیلم کوتاه «چرخه» قرار است کار پخش و توزیع بین المللی خود را به طور رسمی و مستقل آغاز کند.

وحید رابودان کارگردان و تهیه کننده فیلم کوتاه «چرخه» نیز با بیان اینکه دغدغه اش همواره به کار بردن فرم های متفاوت برای قصه گویی در فیلم کوتاه است، توضیح داد: این فیلم کوتاه در شمال کشور تصویربرداری شده است و تلاش کردیم که در آن دست به تجربه ای جدید بزنیم به شکلی که سعی در ترکیب ساختن واقعیت و خیال، رویا و یا تصاویر ذهنی داشته ایم. نگاه فیلم به وقایع دوران کودکی انسان ها و آوار به جا مانده از آن است که همواره زندگی آدمی را تحت تاثیر قرار می دهد و در صورت ماندگاری در وجود آدم ها، تاثیرات مهمی را بر روند زندگی می گذارد.

وی در پایان تاکید کرد: نگاه فیلم کوتاه «چرخه» به مصائب انسانی است؛ تکراری دردمند که از کودکی همراه ما است. این فیلم کوتاه در زیر پوست رفتارشناسی در حرکت است که معضلی به نام «طرحواره» را که در جهان مرسوم است مورد بررسی قرار می دهد.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: معلم مدرسه، تصمیم می گیرد در میان کلاس و در قالب تدریس آنچه را که در کودکی برایش اتفاق افتاده برای دانش آموزان بازگو کند.

در فیلم کوتاه «چرخه» ابراهیم عزیزی از بازیگران تئاتر و بازیگران خردسال از جمله محمد شاکری، عسل شاکری و محمدباقر باباجانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سایر عوامل فیلم نیز عبارتند از مدیر تصویربرداری: علی اظهری، مدیر صدابرداری: وحید رضویان، موسیقی: سهند نیک نژاد، تدوین: محمدحسین کشاورز، اصلاح رنگ و نور: علیرضا هدایی، مدیر تولید: محمد خائف، جلوه های ویژه: احسان ملازاده.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.