شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

لوریس چکناواریان:

تمام سعی‌ام را انجام دادم تا بتوانم از خانه نشینی اجباری حاصل از بیماری کرونا استفاده کنم و بهترین آثارم را بنویسم

لوریس چکناواریان در دیدار نوروزی هنرمندان

سینماپرس: رهبر ارکستر ملی ایران گفت: بیماری کرونا طبیعتا برای فردی با سن من خطرناکتر از سایرین است، به همین دلیل ترجیح دادم تمام مدت خانه بمانم و جز موارد بسیار ضرور منزل را ترک نکنم، سعی کردم با رعایت تمام نکات بهداشتی تا امروز به لطف خدا به این بیماری مبتلا نشوم.

به گزارش سینماپرس، لوریس چکناواریان در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: خدا را شکر می‌کنم که با وجود شیوع بیماری کرونا و وضعیت سخت در سلامتی جامعه همچنان می‌توانم نفس بکشم و توان زیستن برایم مانده است.  

وی در همین راستا ادامه داد: واقعیت امر شیوع بیماری کرونا برای تمامی ما اتفاقی ناراحت کننده و بغرنج بوده است، منتها باید در کنار هم از این وضعیت خطرناک هم عبور کنیم، ما مردمان فرهیخته ای داریم، مردمانی که همیشه در شرایط سخت در کنار یکدیگر هستند و مطمئنم از پس این بیماری هم برخواهند آمد.  

رهبر ارکستر ملی ایران وضعیت عمومی خود را خوب خواند و اظهار کرد: بیماری کرونا طبیعتا برای فردی با سن من خطرناکتر از سایرین است، به همین دلیل ترجیح دادم تمام مدت خانه بمانم و جز موارد بسیار ضرور منزل را ترک نکنم، سعی کردم با رعایت تمام نکات بهداشتی تا امروز به لطف خدا به این بیماری مبتلا نشوم.  

وی با اشاره به احتمال شروع واکسیناسیون داخلی افزود: امیدوارم که هرچه سریعتر واکسیناسیون به صورت سراسری آغاز گردد، این اقدام می تواند برای تمام مردم امیدبخش باشد، خوشبختانه شنیده ام که پزشکان داخلی به سرعت مشغول آغاز این واکسیناسیون هستند و شخصا به محض اینکه این اقدام عمومی شود برای حفظ سلامت خودم بنده هم واکسن می زنم. این پیشکسوت عرصه موسیقی در همین رابطه تاکید کرد: صحبت هایی پیرامون واکسن داخلی و یا خارجی بیماری کرونا مطرح شده است، ترجیحا وقتی که می بینم پزشکان داخلی نزدیک به یکسال روبروی این بیماری ایستاده و جنگیده اند وظیفه خود می دانم که از آنها حمایت کنم، آنهایی که در سخت ترین شرایط موجود لحظه ای تعلل نکردند و شاهد بودیم که به خاطر مردم از جان خود نیز گذشتند.

وی در همین راستا اذعان کرد: آنچه مشخص است اینکه شخصا واکسن داخلی کرونا و یا واکسنی که مورد تایید پزشکان داخلی باشد را تزریق می کنم، مطمئنم که این اقدام می تواند الگویی مناسب برای این باشد که تمامی افراد به طور جامع شروع انجام این اقدام عمومی نمایند.  

چکناواریان در مورد فعالیت های خود در ایام کرونا تصریح کرد: یکسال وقت داشتم که هرچه در ذهن داشتم را روی کاغذ پیاده کنم، در حال حاضر قطعات مختلف و متنوعی را نوشته ام که امیدوارم بعد از پایان بیماری کرونا بتوانم آنها را روی صحنه ببینم.  

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: بیماری کرونا برای همه ما فاجعه ای عظیم بود، طبیعتا سخت است که این فاجعه را به عنوان یک فرصت تلقی کنیم، اما شخصا تمام سعی‌ام را انجام دادم تا بتوانم از فرصت به وجود آمده و خانه نشینی اجباری حاصل از بیماری کرونا استفاده کنم و بهترین آثارم را بنویسم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.