سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

در نامزدی جوایز حلقه طلایی؛

«آوای متال» و «اخبار جهان» پیشتاز نامزدهای جوایز تدوین صدا

آوای متال و اخبار جهان

سینماپرس: دو فیلم سینمایی «آوای متال» و «اخبار جهان» در نامزدی جوایز حلقه طلایی تدوین صدا پیشتاز شدند.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم سینمایی «اخبار جهان» از کمپانی یونیورسال و «آوای متال» آمازون، در میان نامزدهای بخش سینمایی جوایز سالانه حلقه طلایی تدوین صدا پیشتاز شدند. هر دو فیلم در این رویداد که شصت و هشتمین دوره را پشت سر می‌گذارد، سه نامزدی کسب کرده اند.

فیلم سینمایی «آوای متال» با داستانی در مورد یک نوازنده درام که متوجه می‌شود در حال از دست دادن شنوایی خود است و فیلم وسترن «اخبار جهان» با بازی تام هنکس در بخش‌های افکت و صداسازی، دیالوگ و ضبط صدا و موسیقی نامزد شده اند.

فیلم‌های «سگ تازی»، «بلک باتم ما رینی»، «آسمان نیمه شب»، «انگاشته»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴»، هم هر کدام دو نامزدی در بخش‌های سینمایی کسب کرده اند.

سال گذشته فیلم سینمایی «فورد در برابر فراری» جایزه حلقه طلایی برای افکت و صداسازی را از جوایز حلقه طلایی تدوین صدا دریافت کرد و در ادامه توانست در اسکار نیز جایزه بهترین تدوین صدا را دریافت کند. البته امسال آکادمی اسکار بخش‌های تدوین و ترکیب صدا را با یکدیگر ادغام کرده و تنها یک بخش با نام بهترین صدا را به فیلم برگزیده اختصاص داده است.

در سال ۲۰۲۰، فیلم «۱۹۱۷» جایزه بخش دیالوگ و ضبط صدا را دریافت کرد و جایزه بهترین صدا را از جوایز بفتا به خود اختصاص داد.

جوایز این دوره حلقه طلایی که از ۲۲ بخش سینمایی و تلویزیونی تشکیل می‌شود، در تاریخ ۱۶ آوریل طی یک مراسم مجازی اهدا خواهد شد. همانطور که پیشتر اعلام شده بود، جورج میلر جایزه فیلمساز را از این رویداد دریافت خواهد کرد. سال گذشته فیلم «فورد در برابر فراری» جایزه اصلی این رویداد را دریافت کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.