دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴

معاون سیما:

سریال‌های فاخر تاریخی، نیاز مخاطب حقیقت طلب است

جشن سربرون

سینماپرس: شاه آبادی معاون سیما از پشت صحنه سریال الف فاخر «جشن سربرون» بازدید کرد.

به گزارش سینماپرس، حمید شاه آبادی معاون سیما با حضور در محل تصویربرداری سریال «جشن سربرون» در منطقه سولقان استان تهران در جریان روند تولید این مجموعه نمایشی الف فاخر قرار گرفت.

معاون سیما در این بازدید گفت: «جشن سربرون» یک سریال تاریخی ارزشمند است که متن آن با پشتوانه پژوهشی خوبی به نگارش درآمده است. امیدوارم سال آینده شاهد پخش این مجموعه تلویزیونی از سیما باشیم و مردم عزیزمان از مشاهده این سریال جذاب لذت ببرند.

وی با اشاره به اینکه سریال‌های تاریخی نقش مهمی در معرفی سرنوشت و سرگذشت یک کشور دارند، بیان کرد: بازه زمانی در این سریال، دوره مشروطه است. این سریال، اتفاقاتی را که آن مقطع در شهر شیراز و برخی دیگر از مناطق کشور رخ می‌دهد و به حاکمیت رضاخانی منجر شد روایت می‌کند.

معاون سیما افزود: این داستان که با قلم نویسنده و فیلمساز توانمند کشورمان آقای مجتبی راعی به تحریر درآمده و با هنرمندی ده‌ها تن از بازیگران توانای کشورمان در حال تصویربرداری است، نوید تولید اثری فاخر می‌دهد.

وی ادامه داد: ماه‌ها است که عوامل این مجموعه، متعهدانه و به عشق مردم، در شرایط سخت و این هوای سرد و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی منطقه حضور دارند تا ان‌شاءالله این اثر را هرچه زودتر برای مخاطبان رسانه ملی به آنتن برسانند.

معاون سیما با اشاره به ضرورت پژوهش در نگارش و ساخت مجموعه‌های تاریخی تصریح کرد: سریال‌های تاریخی، از حساسیت و نگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و نیازمند نگاه ژرف و پژوهش در روایت هستند. کارگردان سریال تاریخی باید بداند روایت وقایع تاریخی باید مبتنی بر حقیقت باشد و آن را با زبان موثر هنر بازگو کند.

شاه آبادی اظهار کرد: مردم ما به سریال‌های تاریخی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند بدانند که سرگذشت و رویدادها در گذشته چگونه بوده و چه آبشخوری داشته اند و امیدواریم تولید آثار فاخر و ارزشمند در رسانه ملی پاسخ مناسبی به این نیاز باشد.

معاون سیما افزود: بنای ما در دوره جدید، تداوم کارهای خوب گذشته است به انضمام ساخت سریال‌های موثر و جریان ساز دیگر، تا به یاری خداوند آنتن تلویزیون با سریال‌های فاخر و ارزشمند بدرخشد.

در این بازدید، مهدی فقیه، لاله اسکندی، محمود فلاح و دیگر بازیگران این سریال، همراه با مجتبی راعی نویسنده و کارگردان و حسن نجاریان تهیه کننده «جشن سربرون» حضور داشتند و یک سکانس از این اثر در حضور معاون سیما تصویربرداری شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.