چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

با اجرای اثری به کارگردانی «میکاییل شهرستانی»؛

تماشاخانه «سنگلج» اواسط هفته آینده فعال می‌شود

تماشاخانه سنگلج

سینماپرس: مدیر تماشاخانه «سنگلج» خبر داد که این تماشاخانه از اواسط هفته آینده میزبان نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» نوشته اکبر رادی به کارگردانی میکاییل شهرستانی می‌شود.

به گزارش سینماپرس، در پی بازگشایی سالن‌های تئاتر، پریسا مقتدی درباره از سرگیری فعالیت‌های تماشاخانه «سنگلج» به ایسنا گفت: گروه اجرایی نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» دکور خود را در تماشاخانه نصب کرده بودند و فروش بلیت این نمایش آغاز شده بود که با تعطیلی تئاتر رو به رو شدیم ولی دکور نمایش همچنان سر جای خود باقی است و در این مدت هم ما و هم گروه اجرایی منتظر بازگشایی سالن‌ها بودیم.

او ادامه داد: آقای شهرستانی و گروه‌شان آمادگی دارند تا کار خود را روی صحنه ببرند و در حال حاضر مشغول رایزنی هستیم تا ساعت مناسبی را برای اجرای این نمایش در نظر بگیریم.

مقتدی با بیان اینکه گروه اجرایی نمایش «لبخند باشکوه اقای گیل» در تمام مدت تعطیلی تئاتر، تمرین‌های خود را به شکل کامل متوقف نکرد، افزود: این گروه در این مدت هم هفته‌ای دو بار تمرین داشت ولی با توجه به وقفه طولانی که رخ داده است، اجرای این نمایش منوط به تمرین بیشتر است که در این چند روزه انجام خواهد شد و امیدوارم تا اواسط هفته آینده، این نمایش روی صحنه برود.  

این مدیر هنری درباره میزبانی تماشاخانه سنگلج از نمایش های سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نیز توضیح داد: احتمالش زیاد است که ما هم مانند سال‌های گذشته میزبان جشنواره باشیم مگر اینکه نمایش مناسب اجرا در «سنگلج» در جشنواره امسال نباشد ولی به هر حال همه گروه‌های تئاتری به این موضوع آگاه هستند که اجرای نمایش‌ها همزمان با جشنواره تئاتر فجر متوقف می‌شود و بعد از جشنواره از سر گرفته خواهد شد و از این جهت، مشکلی با گروه آقای شهرستانی نداریم.

نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» از جمله آثار مشهور زنده یاد اکبر رادی است که میکاییل شهرستانی آن را با حضور جمعی از هنرجویان خود روی صحنه می‌برد.

این کارگردان و بازیگر تئاتر سال‌هاست آموزش هنرجویان این رشته را انجام می‌دهد و تاکنون چندین نمایش را با هنرجویان دوره‌های مختلف خود در سالن‌های تئاتر روی صحنه برده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.