دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

به کارگردانی «ساسان فلاح ‌فر»؛

پوستر «چشم ایرانی» رونمایی شد

اکران و رونمایی از پوستر مستند «چشم ایرانی»

سینماپرس: در آستانه برگزاری چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت از پوستر مستند «چشم ایرانی» رونمایی شد.

به گزارش سینماپرس، ساسان فلاح ‌فر کارگردان مستند «چشم ایرانی» با بیان اینکه تقریبا ساخت این مستند از دوره پیشین جشنواره سینما حقیقت تا مهرماه سال جاری زمان برده است، گفت: این فیلم شامل ۶ سفر به سوریه و ۴ سفر به عراق است که توسط حسن قائدی از سال ۹۲ تا تقریبا پایان جنگ انجام شده‌ است. «چشم‌ایرانی» ما را با خود به لحظاتی می‌برد که شاید در هیچ فرصت دیگری نتوانیم مثل حسن قائدی به این دست از سوژه‌ها تا این حد نزدیک شویم.
این مستند ساز با اشاره به اینکه «چشم ایرانی» به نوعی ثبت لحظات مختلف زندگی در کنار جنگ است، عنوان کرد: حسن قائدی مهمترین کاری که در این سفرها انجام داده توجه به زندگی مردم عادی است که در کنار یک جنگ سخت مشغول زندگی خود هستند.

همچنین در این مراسم حسن قائدی عکاس جنگ که به عنوان سوژه اصلی در این مستند حضور دارد، درباره ایده فیلمبرداری همزمان با عکاسی در بحران‌ سوریه و عراق گفت: در یکی از عملیات‌ها در منطقه عدرا سوریه این فکر به ذهنم رسید که ای کاش علاوه بر عکاسی می‌توانستم این لحظات را با دوربین فیلمبرداری نیز ثبت کنم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که علاوه بر عکاسی، از این موقعیت‌ها فیلم هم بردارم. با همان امکانات محدودی که در آن شرایط جنگی در دسترس بود بالاخره این کار را نیز انجام دادم. وی درباره تصویر روی پوستر این مستند که عکسی از نحوه بستن دوربین فیلمبرداری بر روی دوربین عکاسی خود در آن شرایط جنگی است، اظهار کرد: وقتی ایده همزمان فیلمبرداری و عکاسی به سرم زد از یکی از بچه‌های امداد حزب الله لبنان مقداری چسب پانسمان گرفتم و به همین شکل که در تصویر می‌بینید این دوربین را روی دوربین عکاسی خودم سوار کردم.
قائدی همچنین افزود: امیدوارم با ثبت این لحظات در قالب عکس و فیلم، توانسته باشیم حقیقت این وقایع را درست و صحیح برای آیندگان بازگو کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.