سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

عباس رافعی:

برای موفقیت در اکران آنلاین باید پلتفرم‌های اکران آنلاین امنیت خود را تقویت کنند

عباس رافعی

سینماپرس: کارگردان فیلم «بهت» گفت: به هیچ وجه از اکران آنلاین فیلم بهت راضی نیستم، این فیلم در همان روز اول اکران آنلاین به سرعت قاچاق شد و در همان شب از شبکه‌های ماهواره‌ای به پخش رسید.

به گزارش سینماپرس، عباس رافعی در گفت‌وگو با میزان پیرامون اکران آنلاین فیلم سینمایی «بهت» بیان کرد: به هیچ وجه از اکران آنلاین فیلم بهت راضی نیستم، این فیلم در همان روز اول اکران آنلاین به سرعت قاچاق شد و در همان شب از شبکه‌های ماهواره‌ای به پخش رسید.  

وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه فیلم سینمایی «بهت» به دلیل نبود قانون کپی رایت و همچنین عدم نظارت صحیح برای جلوگیری از قاچاق فیلم حیف شد، این فیلم می‌توانست اتفاقات بسیار بهتری را تجربه کند منتها با قاچاقش در همان لحظات اول ورشکست شد.  

کارگردان فیلم «فصل فراموشی فریبا» نبود قانون کپی رایت را معضلی بزرگ در سینما دانست و اظهار کرد: به دلیل نبود قانون کپی رایت شبکه‌های ماهواره‌ای به راحتی می‌توانند اثر را بدون هیچ ترسی پخش کنند و از سرانجام کار هم هیچ ترسی ندارند، این شبکه ها به راحتی فیلم قاچاق می‌کنند و هیچکس هم با آنها برخورد نمی کند.  وی در همین رابطه تاکید کرد: برای موفقیت در اکران آنلاین باید پلتفرم‌های اکران آنلاین امنیت خود را تقویت کنند، در حال حاضر هر فرد می تواند به راحتی فیلم چرخه اکران آنلاین را دانلود کند، بدون شک با این وضعیت شکست چرخه اکران آنلاین قطعی است.  

این کارگردان سینما ادامه داد: در حال حاضر سینما به شدت نیازمند ایجاد قانون کپی رایت است، ما نیاز داریم تا به سرعت این قانون را به صورت جدی پیگیری کنیم و اگر نه هیچ کارگردانی جرات اکران آنلاین فیلمش را پیدا نمی کند، متاسفانه بعد از قاچاق فیلم دست ما به هیچ جایی نمی‌رسد زیرا اعتراض هم فایده‌ای ندارد. شاید سینمای دولتی بتواند با این مسئله کنار بیاید اما سینمای مستقل به واقع نیازمند حمایت بیشتر است، به فرض مثال بعد از قاچاق بهت هیج حمایتی از ما صورت نگرفت.  

رافعی با اشاره به حمایت از فیلم های چرخه اکران بعد از بازگشایی سینماها اظهار کرد: فیلم‌های تازه اکران شده بعد از بازگشایی سینماها توانستند از حمایت های ویژه ای برخوردار شوند اما از چرخه اکران آنلاین هیچگونه حمایتی نشد در صورتی که این چرخه صف شکن پدیده اکران در دوران کرونا بود.  

کارگردان فیلم سینمایی «بهت» درباره فیلم بعدی خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه ساخت فیلم جدیدم را دارم منتها منتظرم تا بالاخره ویروس منحوس کرونا از کشور خارج شود و بتوانم با تضمین سلامت عوامل گروه را در کنار یکدیگر جمع کنم.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.