دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸

مجله‌ی تصویری «چرخ»؛

رمزگشایی از آخرین اثر سینمایی «کریستوفر نولان» در شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی تنت

سینماپرس: هفتادوهفتمین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۱۷ آذر، با بررسی رمز و رازها و پیچیدگی‌های علمی فیلم «تِنِت» (Tenet)، آخرین ساخته‌ی بحث‌برانگیز کریستوفر نولان روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

به گزارش سینماپرس، در این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه با احسان یوسفی و مینا قدسی، دو کارشناس نجوم درباره‌ی فیلم نولان گفت‌وگو می‌کند. تازه‌ترین و یازدهمین فیلم بلند سینمایی کریستوفر نولان، «تِنِت» اولین فیلم مهم هالیوود بود که در دوران همه‌گیری ویروس کرونا در سینماها اکران شد. این فیلم نولان هزارتویی بافته‌شده از رشته‌هایی است که یادآور کارهای گذشته‌ی این فیلمساز است؛ ترکیبی از صحنه‌های نبرد شدید دانکرک، سکانس‌های اکشن علمی-‌تخیلی Inception و زمان پراکنده‌ی  Mement. بازتولید متفاوت فیلم‌های جیمز باند با یک ایده‌ی زمینه‌ای دیوانه پیرامون فیزیک دانشگاهی، یازدهمین اثر نولان را به خطرناک‌ترین و ریسکی‌ترین کار او تا کنون تبدیل کرده است. انتشار نسخه‌ی با کیفیت فیلم و مواجهه‌ی مخاطبان ایرانی با این فیلم باعث شکل‌گیری بحث‌های مختلف و زیادی درباره‌ی پیچیدگی‌های علمی «تِنِت» شده است. «چرخ» در این برنامه مفاهیم علمی مطرح‌شده در فیلم نولان را بررسی می‌کند.

 در بخش‌ دیگری از این قسمت «چرخ»، زندگی فرانه بهزادی روایت خواهد شد. فرانه بهزادی اولین زنی است که بعد از انقلاب اسلامی، مدیریت یک مجله را بر عهده داشته است. اولین صاحب‌امتیاز مجله‌ی دایره‌المعارفی «دانستنیها»؛ نشریه‌ای که در چهل سال گذشته، چندین نسل را به دنیای علم علاقه‌مند کرده است. انتشار «دانستنیها» برای فرانه بهزادی آن‌قدر مهم بود که عطای تحصیل در دانشگاه برکلی آمریکا را به لقایش بخشید و به ایران بازگشت.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.  

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.