دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

سروده‌ی مصطفی رحماندوست؛

بازنشر قصّه‌ی منظوم «خاله‌ جان دی‌دو و چند تا گردو» در کانون

کتاب ‌«خاله ‌جان دی‌دو و چند تا گردو»

سینماپرس: قصّه‌ی منظوم «خاله‌ جان دی‌دو و چند تا گردو» سروده‌ی مصطفی رحماندوست برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش سینماپرس، این کتابِ تربیتی که مناسب کودکان چهار سال به بالا «نوباوه» است، به‌گونه‌ای، دور و تسلسل را با زبان شعر به آنان آموزش می‌دهد.
کتاب «خاله‌ جان دی‌دو و چند تا گردو» قصه‌ی چند گردو است که از این دست به آن دست می‌شوند. خاله جان چند گردو می‌چیند، موش آن‌ها را از او می‌گیرد، گربه‌ آن‌ها را از موش می‌گیرد و سگ از گربه و مرغ از سگ. ماجرا به همین ترتیب تکرار می‌شود.
این کتاب که اولین بار در سال ۱۳۹۴ از سوی کانون منتشر شده، با تصویرگری اکبر نیکان‌پور آراسته شده است.
در بخشی از کتاب ‌ «خاله ‌جان دی‌دو و چند تا گردو» می‌خوانیم: دی‌دی‌دی، دی‌دو/ درختِ گردو/ گردوها را چید/ خاله‌جان دی‌دو/ موش ‌موشی آمد/ گردوها را برد/ یک گوشه نشست/ گردوها را خورد/ همان گردویی/ که خاله دی‌دو/ گرفته بود از/ درخت گردو/ گربه‌ای دوید/ گربه‌ای چموش/ با چنگالِ تیز/ به دنبالِ موش و ادامه‌ی قصه...
این کتاب ۲۴ صفحه‌ای با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه در قطع خشتی منتشر شده و در مجموع شمارگان آن به ۱۰هزار نسخه رسیده است.
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «خاله ‌جان دی‌دو و چند تا گردو» را به قیمت ۷هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور، فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی shop.kpf.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی خریداری کنند.
یادآوری می‌شود تاکنون بیش از ۳۰ عنوان کتاب نوشته‌ی مصطفی رحماندوست از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.