دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

با فروش ۴ میلیون دلاری؛

«غارنشین‌ها» صدرنشین گیشه آمریکا شدند

حلقه فیلم

سینماپرس: انیمیشن «غارنشین‌ها: یک عصر تازه» با فروش بیش از ۴ میلیون دلار صدرنشین این هفته گیشه آمریکا شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از رویترز، انیمیشن «غارنشین‌ها: یک عصر تازه» محصول مشترک کمپانی دریم ورکز و یونیورسال به عنوان صدرنشین گیشه آمریکا دوباره موفقیت خود را تکرار کرد. این انیمیشن با ۲۲۰۵ سینمایی که در اختیار داشت، ۴.۴ میلیون دلار فروخت.

این انیمیشن کمدی که ستارگانی مثل نیکلاس کیج، اما استون و رایان رینولدز صدا پیشه آن هستند، در گیشه آمریکا - که با مشکل جذب دوباره مخاطب روبرو است - فروش مناسبی داشته و در این دو هفته‌ که شروع به نمایش کرده، ۲۰ میلیون دلار در گیشه داخلی فروخته است.

در این هفته فیلم سینمایی «برادران ناتنی» با بازی لوئیس جراردو مندز، با ۷۲۰ هزار دلار و اختلاف زیادی در رتبه دوم پرفروش‌ها قرار گرفت. فیلم چهار هفته‌ای «غیرعادی» نیز با ۴۶۰ هزار دلار در رتبه سوم است. فیلم‌های «تمام زندگی من» و «جنگ با پدربزرگ» با بازی دنیرو به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

تحلیگران گیشه می‌گویند، بعد از آنکه این انیمیشن در هفته نخست فراتر از انتظارها ظاهر شد، اکنون در بازاری که کمتر از ۴۰ درصد سینماهای آن فعالیت می‌کنند همچنان فروش خوبی دارد. حتی با وجود اکران فیلم سینمایی «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴»، تعطیلی‌های تمدید شده احتمالا دست نمایش دهنده‌ها در ادامه سال میلادی را خواهند بست.

هفت سال پیش نخستین قسمت انیمیشن خانواده کرودها یا همان غارنشین‌ها اکران شد که با نمایش در ۴ هزار سینما در دو هفته به فروش ۸۹ میلیون دلاری رسید. سال گذشته و در همین هفته انیمیشن «منجمد ۲» در سومین هفته اکرانش با ۳۵ میلیون دلار صدرنشین شد و در رتبه دوم نیز فیلم «چاقوکشی» با فروش ۱۴.۲ میلیون دلاری قرار گرفت.

کام اسکور گزارش داده است که ۲۲۰۰ سالن نمایش و به عبارتی ۳۵ درصد سالن ها در آمریکا فعالیت می‌کنند. این در حالی است که هفته گذشته این رقم ۲۲۶۷ و ۳۸ درصد بود. زمانی که فیلم سینمایی «انگاشته» اکران خود را آغاز کرد، این میزان ۵۶ درصد بود و ۳۴۰۰ سالن نمایش در حال فعالیت بودند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.