یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

حسین انتظامی:

نهادینه‌کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره «مقاومت» است

حسین انتظامی در افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»

سینماپرس: حسین انتظامی معتقد است، نهادینه‌کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره فیلم «مقاومت» است و با اقداماتی که در این جشنواره انجام می‌شود، مقاومت معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند.

به گزارش سینماپرس، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی درباره جشنواره فیلم «مقاومت» گفت: تقریبا تمام کشورهای منطقه با موضوع مقاومت به عنوان یک مساله اجتماعی مواجه‌اند، کشورهایی که درگیر جنگ با استکبار و یا تکفیری‌ها هستند، مفهوم مقاومت را به عنوان یک اولویت روزمره در زندگی اجتماعی خود لمس می‌کنند از این رو شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» باید مفهوم مقاومت را اجتماعی‌تر از گذشته تبیین کند و بستر ایجاد ارتباط صحیح میان مفهوم مقاومت و جامعه بومی باشد.

وی جذب سینماگران خارجی برای حضور در جشنواره فیلم «مقاومت» را ضروری برشمرد و گفت: در این میان دغدغه‌مندی فیلمسازان و هنرمندان کشورمان برای تولید آثار و تلاش برای جذب آنان در جشنواره‌هایی همچون «مقاومت» یکی از ملزومات امروز کشور در بخش هنری به شمار می‌رود و جذب سینماگران خارجی نیز برای حضور در این جشنواره  ضرورت دارد.

انتظامی، انقلاب‌اسلامی‌ایران را مروج مفهوم مقاومت در منطقه دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی که ویروس منحوس کرونا به عنوان یک بیماری فراگیر و همه‌گیر بسیاری از کشورها را با خود درگیر کرده است، شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با اختصاص بخش ویژه به موضوع مدافعان سلامت توانست حرکتی بدیع در حوزه فرهنگسازی آغاز کند و دفاع از سلامت اجتماعی را به عنوان یک جریان در سطح کشور مطرح کند.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: بی شک، نهادینه‌کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» است و با اقداماتی که در این جشنواره انجام می‌شود، مقاومت معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند. می‌توان و باید ارتباط منطقی میان بسیاری از موضوعات اجتماعی در بخش‌های مختلف با مفهوم مقاومت ایجاد کرد.

انتظامی در پایان گفت: تواصی به حق و تواصی به صبر راه رهایی از شرایط کنونی و به ویژه مقابله با تحریم‌های ظالمانه‌ای است که کشور را در حوزه های مختلف با چالش‌های بسیاری روبرو کرده، این رویکرد را می‌توان به مقاومت تعبیر کرد. که در سایه تعامل، همدلی و همراهی همگان محقق می شود.

همزمان با برگزاری مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»، آثار راه‌یافته به این جشنواره به صورت همزمان در ۲ پلتفرم «نما فیلم» namafilm.ir و «عماریار» ammaryar.ir اکران می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.