دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

به کارگردانی محمدحسین لطیفی؛

سریال «سنجرخان» نیمه آبان ماه کلید می‌خورد

سریال سنجرخان 

سینماپرس: سریال «سنجرخان» روایت زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد.

به گزارش سینماپرس، محمدحسین لطیفی کارگردان تلویزیون، درباره پروژه جدید خود گفت: در حال حاضر روی پروژه‌ای در سنندج کار می‌کنم تا یاد یک قهرمان کُرد زنده شود. من پیشنهادهای بسیار بالاتر از هزینه دستمزد کار فعلی ام داشتم؛ اما ترجیح دادم تا بر روی این پروژه برای قهرمان ملی فعالیت کنم. باید با کمک یکدیگر منطقی را در سینما حاکم کنیم.

وی افزود: سریال «سنجرخان» درباره زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد. روایتگران تاریخ درباره شخصیت سنجرخان کوتاهی کرده اند. سنجرخان قهرمان ملی کُرد با میرزا کوچک خان هم دوره است و روس‌ها را در تپه روسی کردستان در آخرین روزهای حکومت احمدشاه شکست داده است. این سریال درام بر پایه فداکاری‌ها و غیرت سنجرخان کُرد ساخته خواهد شد.

کارگردان سریال «صاحبدلان» از بازیگری هنرمندان کُرد در سنجرخان خبر داد و گفت: تعدادی بازیگر چهره هم در این سریال ایفای نقش خواهند کرد.

لطیفی در پاسخ به اینکه آیا توفیق اجباری ۲ را می‌سازد یا خیر بیان کرد: ۵ ماه قبل از فوت مرحوم کمال طباطبایی، قراردادی برای ساخت قسمت دوم توفیق اجباری بستیم؛ اما برای ساخت بازیگران این کار کنار هم قرار نگرفتند. محمدرضا گلزار نقش اول کار بود و رضاعطاران باید در کنارش قرار می‌گرفت که این اتفاق غیر ممکن بود و این فاصله باید با پول پر می‌شد، چون هر کدام از این دونفر هزینه ساخت یک فیلم سینمایی را برای خود می‌خواهد و من مایل به کار بر روی پروژه‌های تجاری این چنینی نیستم و تمام اعتقادات من را زیر سوال می‌برد.  اگر قرار است پول ملاک ما باشد، دلیلی برای ساخت اثر وجود ندارد.

انصراف محمدحسین لطیفی از اجرای برنامه «هفت» تکذیب شد

لطیفی همچنین در گفت‌وگو با این برنامه رادیویی اعلام کرد که از اجرای برنامه «هفت» انصراف داده است که هنوز مدیر شبکه سه نپذیرفته است. اما در ادامه با انتشار اطلاعیه‌ای این موضوع را تکذیب کرد و گفت: در مصاحبه ای که منتشر شده شیطنت زیادی شده است. در ابتدا از من سوال شد چرا «هفت» مثل دوره های گذشته جنجالی نیست و من پاسخ دادم باید دربرنامه، شان میهمان حفظ شود.

وی افزود: در ادامه سوال شد با توجه به شروع سریال، برای ادامه اجرای  هفت» مشکلی ندارید که من پاسخ دادم «با توجه به نبود پرواز در سنندج برای من سخت است. از تهیه کننده هم خواسته بودم اگر امکان دارد شخصی را در این مدت جایگزین من کنند ولی، چون ۸۰ قسمت از برنامه را خودم اجرا کردم، دوست دارم در ادامه خودم با وجود سختی حضور داشته باشم. پس این خبر انصراف و استعفای من کاملا کذب است و فایل صوتی مصاحبه را در صورت لزوم منتشر خواهم کرد».

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.