شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

لزوم توجه به دین در سینما/۶

بهمنی: بخش بیمار مدیریتی افسار تولیدات سینمایی را در دست گرفته و از این رو هیچ توجهی به مفاهیم دینی، انقلابی و ارزشی نمی شود

حبیب الله بهمنی

سینماپرس: حبیب الله بهمنی کارگردان سینما گفت: مدیران سینمایی معمولاً همه ساله برنامه های خود را اعلام می کنند و همواره شاهد هستیم که ادعای داشتن دغدغه در خصوص پرداختن به مفاهیم دینی، انقلابی و ارزشی را دارند اما از آنجا که بخش بیمار مدیریتی افسار تولیدات سینمایی را در دست گرفته هیچ توجهی به مفاهیم دینی، انقلابی و ارزشی نمی شود!

کارگردان فیلم سینمایی «شب کایت ها» و «سیب و سلما» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: واضح است هر مقوله ارزشی و انسانی، چه دینی باشد چه انقلابی یا مسائل روز مثل اقتصاد مقاومتی و شعائر سال که مقام معظم رهبری تعیین می کنند، مقولاتی هستند که پرداختن به آن ها در تولید آثار فرهنگی و هنری به ویژه تولیدات سینمایی و تلویزیونی جزو ضروریات محسوب می شود.

وی ادامه داد: بی تردید پرداختن به این مسائل ضروری در تولیدات آثار سینمایی و تلویزیونی یک تعامل دوطرفه را از سوی هنرمندان و مدیران فرهنگی طلب می کند. ما هنرمندانی را داریم که دغدغه مندانه تلاش می کنند تا تفکرات شان را به اثر هنری تبدیل کنند اما متأسفانه از سوی دستگاه های فرهنگی و هنری حمایتی نمی شوند.

بهمنی در همین راستا خاطرنشان کرد: این در حالی است که مدیران معمولاً همه ساله در برنامه نویسی های خود تأکید دارند که دغدغه اصلی شان پرداختن به موضوعات ارزشی، دینی، ملی و انقلابی است! اما اینکه چرا چنین تصمیماتی عملیاتی نمی شود یکک حلقه مفقوده است که به عدم ارتباط منسجم بین مدیران و هنرمندان باز می گردد.

این سینماگر بیا بیان اینکه این حلقه بیمار است تصریح کرد: متأسفانه هنرمندان دغدغه مند به مدیران دغدغه مند متصل نمی شوند و ارتباطی میان آن ها برقرار نمی شود و همین باعث می شود تا بخش های بیمار مدیریتی موفق شوند افسار تولیدات را به دست بگیرند و هرآنچه خود می پسندند را تولید نمایند.

وی متذکر شد: متأسفانه هنرمندان دغدغه مند و متعهدی که در پی دستیابی به اهداف آرمانی شان هستند همواره به حاشیه رانده می شوند. بی شک در این وانفسا نیاز است تا مدیران ارشد سینمایی بیماری مهلکی را که باعث چنین اتفاقاتی شده شناسایی کنند و مشکلات را رفع و رجوع نمایند تا مجدداً بتوانیم شاهد احیای سینمای ارزشی و دینی در کشورمان باشیم. در پایان باید این نکته را عرض کنم که ما فرض را بر این گذاشته ایم که مدیران دغدغه تولیدات دینی را دارند که امیدواریم این چنین باشد!

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.