یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

مسعود ده نمکی:

سعی ما در «دادِستان» بیان حرف مردم، عدالتخواهی و مطالبه گری است

مسعود ده نمکی در فیلم سینمایی «زندانی ها»

سینماپرس: سریال تلویزیونی «دادِستان» تازه ترین ساخته مسعود ده نمکی چندی است فیلمبرداری و تولید خود را آغاز کرده است، اثری متفاوت که از همان شروع با نامگذاری خاص خود مورد توجه رسانه ها و مخاطبین قرار گرفت، مسعود ده نمکی بار دیگر با تولید این سریال بر صدر اخبار هنری قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، سریال تلویزیونی «دادِستان» تازه ترین ساخته مسعود ده نمکی چندی است فیلمبرداری و تولید خود را آغاز کرده است، اثری متفاوت که از همان شروع با نامگذاری خاص خود مورد توجه رسانه ها و مخاطبین قرار گرفت، مسعود ده نمکی بار دیگر با تولید این سریال بر صدر اخبار هنری قرار گرفت.  ده نمکی همواره نشان داده که به سراغ موضوعاتی چالش برانگیز رفته است، از بدعت گذاری وی در فیلم موفق «اخراجی ها» تا موفقیتش در اثری نقادانه به نام رسوایی نشان داده که وی هیچگاه به سراغ کارهای راحت نمی رود و سختی همیشه بخشی از آثار وی است. آثاری که همواره حواشی متعددی را برای ده نمکی به همراه داشته اما وی همیشه با گذر از این حواشی به ارائه محصولی مناسب و در خور برای مخاطب فکر کرده است.  

ده‌نمکی: دنبال حاشیه در ساخت سریال دادستان نیستیم/خزاعی:سریال ده‌نمکی از خط قرمزها عبور می‌کند

اما حالا پس از اخبار زیادی که از اثر جدید مسعود ده نمکی به گوش می‌رسید خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با حضور در پشت صحنه این سریال تلویزیونی از آخرین مراحل ساخت و نحوه ضبط این مجموعه گزارش تهیه کرده است که در ادامه خواهید خواند: 

امروز گروه سازنده سریال «دادِستان» در محل دانشگاه ولایت واقع در منطقه سوهانک حاضر شده بودند از جمله نکات قابل توجه در حین تصویربرداری این سریال می‌توان به رعایت کامل و خوب پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد، این رعایت نکات بهداشتی در حالی رخ می داد که تعداد زیادی از افراد در پشت صحنه این سریال حاضر بودند، در این میان مسعود ده نمکی مداوما در جریان تمامی امور قرار می گرفت و با مدیریت وی روند فیلمبرداری با نظم خاصی ادامه می‌یافت.  

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753139_161.jpg

اتفاق جالبی که در پشت صحنه سریال دادِستان به خوبی مشاهده می شد را می‌توان به رابطه صمیمانه مسعود ده نمکی در مقام کارگردان و همچنین محمد خزاعی در جایگاه تهیه کننده با سایر عوامل دانست، پشت صحنه این سریال دارای فضایی گرم و رابطه ای دوستانه بود که برای بازیگران محیطی آرام و بی دغدغه را ایجاد کرده بود.  

در حاشیه این گزارش از پشت صحنه سریال دادِستان، میزان با مسعود ده‌نمکی نویسنده و کارگردان اثر، محمد خزاعی تهیه کننده، هلیا امامی یکی از بازیگر زن این سریال تلویزیونی که پیشتر در سریال «از یادها رفته» درخشیده بود و همچنین «محمد کاسبی» بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون به گفت‌وگو نشسته و دغدغه‌های آنها برای حضور در این پروژه آن هم در روزهای کرونایی را جویا شده است.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753123_575.jpg

*** «دادِستان» به دنبال عدالتخواهی و مطالبه‌گری است

مسعود ده‌نمکی که مدام در حال برنامه ریزی، فکر و همچنین صحبت و هماهنگی با فرشاد گل‌سفیدی فیلمبردار سریال «دادِستان» بود در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، پیرامون خبرساز بودن همیشگی آثارش و حالا سر و صدا کردن سریال «دادِستان» از همان روزهای ابتدایی پیش تولید گفت: سر و صدا کردن سریال «دادِستان» از همان روزهای ابتدایی ناشی از لطف برخی رسانه‌ها و کنجکاوی آنها بوده است البته خبرساز شدن یک اثر به ویژه سریال دادِستان خیلی در اختیار ما نیست، «دادِستان» هم مثل سایر آثار من است، خودم و تمامی عوامل در حال تلاش هستیم تا اثری مطلوب را برای مخاطب آماده کنیم.

وی در همین راستا ادامه داد: «دادِستان» مجموعه‌ای تلویزیونی است که یک ماهُ نیم پیش آغاز به کار کرده و احتمالا نزدیک به دو ماه دیگر فیلمبرداری اش به طول خواهد انجامید، این اثر مضمونی اجتماعی دارد و بر پایه عدالتخواهی بنا شده است.

ده نمکی دادِستان را اثری مردمی خواند و خاطرنشان کرد: سعی ما در دادِستان بیان حرف مردم، عدالتخواهی و مطالبه گری است، به دنبال حاشیه و حواشی نیستیم و می‌خواهیم با قدرت اثری در شان مخاطبان ارائه کنیم، تولید با کیفیت اثر در محیطی ایمن برای بازیگران دغدغه مهم این روزهای ماست، دغدغه ای که گروهی بزرگ هر روز مشغول آن است.  

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753128_404.jpg

***مسعود ده نمکی کارگردان بسیاری صبوری است

هلیا امامی که به تازگی پا به عرصه بازیگر گذاشته و پیش از در سریال تاریخی «ازیادها رفته» در قالب نقش یک خبرنگار ظاهر شد این بار نیز در مجموعه تلویزیون دادِستان باز هم در قالب شخصیت یک خبرنگار اما کاملا متفاوت ظاهر شده، وی که مشغول گریم و آماده شدن در مقابل یکی از صحنه های متفاوت سریال دادِستان بود در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، پیرامون نقش خود در سریال «دادِستان» گفت: در قالب شخصیتی به نام آذر در سریال «دادِستان» به ایفای نقش می‌پردازم، آذر شخصیتی قدرتمند، صبور و همچنین مستقل است، سعی کردم که این نقش را نسبت به آثار قبلی خود متفاوت بازی کنم. آذر کاراکتری کاملا مطالبه‌گر و عدالت‌خواه است و این کاراکتر به دنبال گرفتن حق مظلوم از ظالم است.

کد ویدیودانلود

فیلم اصلی

وی درباره حضورش در سریال «دادِستان» اضافه کرد: من نزدیک به یک ماه است که به پروژه دادِستان اضافه شده ام و تا آنجا که می‌دانم از فیلمبرداری نقش من در این سریال نزدیک به دو هفته دیگر باقی مانده است.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753138_429.jpg

امامی درباره تجربه همکاری با مسعود ده نمکی اذعان کرد: مسعود ده نمکی بسیار صبور و آرام است و همیشه آرامش پشت صحنه را حفظ می‌کند، این اتفاق باعث می‌شود که من همیشه وقتی می‌خواهم جلوی دوربین بروم حال خوبی داشته باشم و بسیار خوشحالم که با چنین کارگردانی همکاری می‌کنم.

وی درباره بازیگری که بیشترین همکاری را در دادِستان با وی داشته اضافه کرد: بیشترین بازی من در دادِستان با برزو ارجمند است، این همکاری به شدت برای من جذاب است، وی بازیگر بسیار خوبی بوده و من هم از این همکاری لذت می‌برم.

امامی با اشاره به هدف اصلی سریال «دادِستان» خاطرنشان کرد: سریال دادِستان حرف مردم را می‌زند، وقتی فیلمنامه را خواندم به این دلیل دوستش داشتم که این فیلم درباره مشکلاتی حرف می‌زند که مردم با آن‌ها سر و کار دارند، امیدوارم جامعه حرف ما در این سریال را بپذیرد و ما را دوست داشته باشد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753126_600.jpg

«دادِستان» از خط قرمزها عبور می‌کند

محمد خزاعی که برای اولین بار است تجربه همکاری با مسعود ده نمکی در مقام تهیه کننده را دارد نیز مانند دیگر کارهایش تمام انرژی خود را برای فراهم ساختن محیطی آرام در پشت صحنه و فراهم کردن خواسته‌های گروه گذاشته و دائم در حال گفت‌وگو و مشورت با گروه است تا همه چیز به خوبی پیش برود، وی در حاشیه تهیه گزارش پشت صحنه خبرگزاری میزان پیرامون مضمون و محتوای سریال «دادِستان» گفت: این سریال روایت متفاوتی از مطالبات مردم و جریان عدالتخواهی دارد که در حقیقت می‌توان گفت این روزها به خوبی از توسط قوه قضاییه به خوبی و قدرت پیگیری می‌شود.

وی درباره دلیل حضورش در سریال دادِستان به عنوان تهیه کننده اضافه کرد: قصه بسیار نو و بدیع «دادِستان» و در حقیقت متفاوت نگاه کردن به قصه و پرداخت متفاوت آن این انگیزه را در من به وجود آورد که در مقام تهیه کننده افتخار همکاری با دوستان را داشته باشم، وقتی مسعود ده نمکی قصه را با من مطرح کرد و با دوستان رسانه ملی هم به گفت‌وگو نشستیم این میل و رغبت برای حضورم در دادِستان چندین برابر شد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753129_273.jpg

تهیه کننده سریال «دادِستان» با اشاره به اولین حضورش در یک اثر تلویزیونی اضافه کرد: دادِستان اولین تجربه تلویزیونی من است، پیش از این هیچگاه در تلویزیون اثری را تولید نکرده بودم، این اثر ادامه‌ای بر روند نگاه من به تولید آثار است که پیشتر در سینما نمونه‌های آن را مشاهده کرده‌اید. امیدوارم اولین حضورم در تلویزیون و محصول نهایی یعنی سریال «دادِستان» با استقبال مردمی روبرو شود.

وی در همین رابطه ادامه داد: دغدغه اصلی دادِستان پیگیری مطالبات مردمی است، به نظرم این مطالبات به طرز صحیحی بیان شده، شاید خطوط قرمزهایی را هم رد کرده باشیم، اما امیدوارم مسئولین با صحه صدر امکان این را بدهند که این این مطالبات مردمی که بیشتر در قبال خواسته‌های جوانان است به خوبی مطرح گردد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753141_779.jpg

***کارگردانی «مسعود ده نمکی» را بسیار قبول دارم

محمد کاسبی از دیگر بازیگران سایال دادِستان ده نمکی است، وی که بازیگر با تجربه در عرصه سینما و به ویژه تلویزیون محسوب می‌شود حال با حضور در سریال دادِستان به همکاری با مسعود ده نمکی پرداخته است، کاسبی هم همچون دیگر بازیگران این مجموعه سخت مشغول تمرین و حاضر شدن مقابل دوربین ده‌نمکی بود، وی در حاشیه یک روز کاری که داشت در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، پیرامون حضورش در سریال «دادِستان» گفت: به گمانم حداقل تا پایان تابستان مشغول به بازی در پروژه «دادِستان» باشم و غیر از آن کاری را قبول نکنم، در کل بازیگری نیستم که در هر کاری بازی کنم و کارنامه کاری‌ام نشان داده که زیاد اهل پرکار بودن نیستم.  

بازیگر سریال «سه در چهار» درباره دلیل حضورش در سریال مسعود ده نمکی اضافه کرد: من در طی سالهای سال فعالیت هر دو سال یکبار بازی می‌کنم، برایم مهم است که فیلمنامه چه می گوید و نقش من در آن اثر چه تاثیری بر کلیت قصه دارد، در «دادِستان» هم با توجه به همین وسواس حضور پیدا کردم.  

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/22/2753130_256.jpg

وی درباره همکاری با ده نمکی اضافه کرد: شک نکنید من هیچ وقت در کاری که همه جوانبش را نسنجیده باشم بازی نمی‌کنم، وقتی در سریال «دادِستان» حضور یافتم یعنی کارگردانی «مسعود ده نمکی» را قبول دارم و از سویی فیلمنامه برایم جذاب بوده است.  

بازیگر سریال «دادِستان» با اشاره به کیفیت خوب این اثر اذعان کرد: پروژه دادِستان کلیتی قابل قبول است و تا آنجایی که من حضور داشتم اثر با دقت خوبی جلوی دوربین رفته و تولید می شود. در کل امیدوارم که ماحصل تلاش تمامی گروه برای مخاطبان جذاب باشد.  

وی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پشت صحنه سریال «دادِستان» اذعان کرد: خوشبختانه تمامی عوامل در پشت صحنه از ماسک استفاده می کنند و همواره از مواد ضد عفونی استفاده می‌شود، همه چیز در پشت صحنه این سریال رعایت شده و ریسک ابتلا به کمترین حالت ممکن رسیده است.  

لازم به ذکر است مشروح گفت‌وگوی عوامل سریال دادستان در اخبار جداگانه طی روزهای آینده در خبرگزاری میزان منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.