چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

روی موج رادیو ایران؛

تبعیض نژادی آمریکا به «بحث روز» رسید

رادیو ایران

سینماپرس: برنامه این هفته «بحث روز» به مساله تبعیض نژادی در آمریکا می پردازد.

به گزارش سینماپرس، پس از بحران سازی‌های متعدد دولت ترامپ در داخل آمریکا و جهان، اکنون این دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور هر روز با بحران‌های گوناگون و تازه‌ای نظیر بحران نژادی، بهداشتی و اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، انتقادها از بهره برداری ترامپ از هرج و مرج و آشوب های داخلی، شکاف میان آمریکا و دیگر کشورهای جهان در سازمان ملل، جنگ تجاری و سیاسی آمریکا با چین و شکست های آمریکا در سوریه، عراق، یمن، فلسطین و پرونده هسته ای ایران مواجه می شود.

به دلیل معضل تبعیض نژادی، روابط بین نژادی در ایالات متحده همچنان رو به وخامت است و جنایات ناشی از تنفر نژادها نیز افزایش می یابد و شکاف های اجتماعی نیز گسترش یافته است. با توجه به این نکات برنامه زنده «بحث روز»، چهارشنبه ۱۲ شهریورماه از ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۳۵ از رادیو ایران پخش می شود.

این برنامه با حضور جلیل بیات پژوهشگر بین الملل و کارشناس اروپا و آتلانتیک، محمود محمدی سخنگوی اسبق وزارت خارجه و استاد دانشگاه تهران قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد که آیا آمریکا از بحران‌های پی در پی جان سالم به در می‌برد؟ چرا تبعیض نژادی به کابوس بی پایانی در جامعه آمریکا تبدیل شده است؟ آمریکای ابرقدرت چگونه در فهرست بدترین کشور دنیا در مواجه با کرونا معرفی شد.

همچنین علی بیگدلی کارشناس مسائل آمریکا و رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه به صورت تلفنی برنامه را همراهی خواهند کرد.

برنامه «بحث روز» کاری از گروه سیاسی رادیو ایران، چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۳۵ به سردبیری فاطمه عبدالوند و گویندگی محمدرضا قربانی پخش می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.