دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

امیرمحمد زند:

اگر مافیای بازیگران بگذارند من هم دوست دارم در سینما بازی کنم!

امیرمحمد زند در مراسم ختم مرحوم سید علی طباطبایی

سینماپرس: بازیگر سریال تلویزیونی «مرگ خاموش» گفت: سینمای امروز گروه‌کشی و باندبازی شده است، هرکسی در این گروه و باند باشد موفق است، اما آن کسانی که دوست و رفیق ندارند باید مدت‌ها خانه نشین بمانند.

به گزارش سینماپرس، امیرمحمد زند در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر چندین کار به من پیشنهاد شده منتها هیچ کدام به قرارداد نرسیده است و احتمالا تا دو یا سه ماه آینده تکلیف حضورم در این آثار مشخص می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در تولیدات به دلیل شیوع بیماری کرونا افزود: متاسفانه کرونا همه چیز را متوقف کرده است، تعداد پیشنهادات بسیار کم شده و طبیعتا بازیگران کمتر می‌توانند در پروژه‌ها حضور داشته باشند.

دلیل کم‌کاری من را از مافیای سینما بپرسید/نمی دانم برخی چگونه وارد بازیگری شده‌اند/////////////////چهارشنیه

وی در همین راستا ادامه داد: واقعیت امر این روزها به دلیل بیماری کرونا می‌ترسم سر کار خاصی حاضر شوم، زیرا رعایت درست و دقیق پروتکل‌های بهداشتی بسیار سخت است، از سویی وسواس کاری همیشگی من هم مزید بر علت شده تا فعلا کم کار باشم.

بازیگر سریال تلویزیونی «ستایش» درباره مسئله عدم دستمزد بازیگران اضافه کرد: پیشتر برای من این اتفاق بیشتر پیش می‌آمد از یک جایی به بعد ترجیح دادم یا گرفتن مدیر برنامه قراردادهایم را سفت و سخت ببندم، هم اکنون به محض پایان هفتاد درصد از پروژه دستمزدم را کامل می‌گیرم تا مشکلی ایجاد نشود.

وی در همین رابطه تاکید کرد: در هر صورت مشکل عدم درست پرداخت دستمزد بازیگران اتفاقی تازه نیست و همیشه وجود داشته است، واقعیت امر این اتفاق چندان قابل پیگیری نیست و بازیگر راه به جایی نمی‌برد، از سویی شرایط به نحوی پیش می‌رود و روند اداری چنان سخت است که بازیگر ترجیح می‌دهد دنبال پولش نرود.

بازیگر سریال تلویزیونی «ایل‌دا» دریافت دستمزد عقب افتاده بازیگران اتفاقی دشوار خواند و اضافه کرد: متاسفانه شرایط به نحوی است که اگر یک بازیگر برای دریافت حقش شکایت کند اسمش بد در می‌رود، برای وی حاشیه سازی می‌کنند و بعدا کسی با او کار نمی‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: ترتیب کار به نحوی است که بعد از شکایت برای دریافت دستمزد، تهیه‌کنندگان دیگر به سمت آن بازیگر نمی‌روند، زیرا می‌گویند اگر دستمزدش را نگیرد شکایت می‌کند به همین دلیل اکثر بازیگران از حقشان می‌گذرند. در این مسیر همه زیر آب آن بازیگر را می‌زنند و بازیگر می‌داند اگر به دنبال حقش برود ممکن است مدت‌ها بیکار بماند.

دستگاه قضا به قرارداد بازیگران ورود کند/مافیای سینما بگذارد من هم بازی می کنم//////////////////دوشنبه

بازیگر سریال تلویزیونی «مرگ خاموش» با اشاره به تجربه شخصی خود از عدم پرداخت دستمزدش افزود: من هم پیشتر سابقه چنین مشکلاتی را داشته ام، اما همه را به خدا واگذار کرده ام، من دستمزدم را نگرفتم، زیرا اگر می‌خواستم این کار را بکنم مرا وارد حاشیه می‌کردند. البته در این میان نباید از این نکته غافل شویم که تهیه‌کنندگان هم مشکلات فراوانی دارند و گاها بسیاری از مواقع به دلیل عدم تعهد اسپانسر و یا سرمایه گذار دستمزد را پرداخت نمی‌کنند.

زند درباره عدم حضورش در سینما اضافه کرد: واقعیت اگر مافیای بازیگران بگذارند من هم دوست دارم در سینما بازی کنم، این روزها سینما به طور کامل به دست یک سری از بازیگران افتاده است، مافیایی ایجاد شده به نام «بازیگر اسپانسر» و همین امر باعث شده تا اکثریت این افراد در همه فیلم‌ها بازی کنند، زیرا با خودشان هزینه و سرمایه ساخت فیلم را می‌آورند.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: سینمای امروز گروه‌کشی و باندبازی شده است، هرکسی در این گروه و باند باشد موفق است، اما آن کسانی که دوست و رفیق ندارند باید مدت‌ها خانه نشین بمانند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.