چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱

به کارگردانی ساجد قدوسیان؛

«به روایت تعزیه» روی موج رادیو «نمایش» و «فرهنگ»

رادیو

سینماپرس: برنامه «به روایت تعزیه» همزمان از دو شبکه رادیویی نمایش و فرهنگ پخش خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، «به روایت تعزیه» به سفارش رادیو فرهنگ در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود.

ساجد قدوسیان تهیه کننده و کارگردان «به روایت تعزیه» ضمن اعلام این مطلب افزود: همان طور که همه می‌دانیم در حوزه نمایش «تعزیه» یکی از گونه‌های تاثیرگذار نمایش‌های ایرانی است و به عنوان گوهر درخشان نمایش‌های ایرانی در عرصه‌های بین المللی در حوزه نمایش برای ما افتخار آفریده است ولی همچنان معتقدم به آن بی توجهی می‌شود.

وی افزود: سال گذشته «مجلس شبیه» از رادیو نمایش پخش شد که بیشتر یک برنامه تحلیلی درباره تعزیه بود اما امسال در برنامه «به روایت تعزیه» عملاً چند مجلس تعزیه پخش می‌شود.

قدوسیان ادامه داد: این مجالس تعزیه جنبه روایی دارد و احمد گنجی قصه تعزیه را در جایی که ربط‌هایی لازم دارد به عنوان راوی، روایت می‌کند.

این تهیه کننده و کارگردان رادیویی در پایان تأکید کرد: در این برنامه سعی کردیم از افراد برجسته تعزیه خوان، پیشکسوتان و جوانان را کنار هم داشته باشیم وهر شب چند بخش از یک مجلس تعزیه را اجرا و ضبط کردیم. ساختار خود تعزیه به گونه‌ای است که داستان آن در هر قسمت شروع و پایانی دارد و اینگونه نیست که اگر شنونده‌ای یک شب، آن را نشنود، قصه تمام قسمت‌ها را از دست بدهد.

«به روایت تعزیه» به تهیه کنندگی و کارگردانی ساجد قدوسیان، روایت احمد گنجی، صدابرداری مجید آیینه و با اجرای گروه تعزیه تهران در اداره کل هنرهای رادیو نمایش تولید شده است و از یکم تا چهاردهم شهریور مصادف با دوم تا پانزدهم ماه محرم هر شب ساعت ۳ بامداد به روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود و تکرار آن ساعت ۱۴:۳۰ از رادیو فرهنگ است همچنین این برنامه ساعت ۲۲:۳۰ به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.