سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

در نشست تودیع و معارفه مطرح شد؛

۲۰ درصد آنتن تلویزیون با برنامه تأمینی پر می‌شود

نشست تودیع و معارفه مدیر جدید و قدیم اداره کل تامین برنامه‌های خارجی و رسانه بین‌الملل سیما

سینماپرس: در نشست تودیع و معارفه مدیر جدید و قدیم اداره کل تامین برنامه‌های خارجی و رسانه بین‌الملل سیما بر تقویت برنامه‌های تأمینی تاکید شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تامین برنامه و رسانه بین‌الملل سیما با حضور رضا پورحسین مشاور عالی معاون سیما و برخی از مدیران سیما برگزار شد.

پورحسین مشاور عالی معاون سیما در مراسم تکریم مدیرکل تامین برنامه و رسانه بین‌الملل با تشکر ویژه از زحمات محمدمهدی یادگاری گفت: به خاطر سال‌ها تلاش ایشان در اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل سیما که فراز و نشیب‌های زیادی به خود دیده، امروز این اداره کل به یکی از واحدهای مهم رسانه ملی تبدیل شده است.

وی افزود: تا پیش از شیوع کرونا، حضور رسانه ملی به واسطه اقدامات اداره کل تامین برنامه‌های خارجی و رسانه بین‌الملل سیما در جشنواره‌ها و بازارهای جهانی فیلم بسیار مطلوب بوده و باید حضور مستمری در مجامع بین‌المللی داشته باشیم چرا که ویترین رسانه ملی است.

پورحسین تصریح کرد: همان طور که در حکم آقای برمهانی آمده است تامین برنامه باید در خصوص تولیدات داخلی اقدامات موثری انجام دهد. پشتیبانی برنامه‌ای، تامین برنامه خارجی فیلم و سریال، کمک به آماده‌سازی دوبله از جمله اقداماتی است که در این اداره کل صورت می‌گیرد و از وقتی کودک و نوجوان دارای دو شبکه مستقل شد این اداره کل در تامین نیاز برنامه‌های تخصصی این دو شبکه وارد میدان شد.

مشاور عالی معاون سیما، اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل سیما را قلب و مرکز پردازش اطلاعات سیما توصیف کرد که با وجود همکاران توانا و مخلص آن حرکت رو به رشدی داشته است و با دانش، تخصص و تجربیات برمهانی که آشنایی کاملی با حوزه بین‌الملل هم دارد، باید حرکت رو به جلویی داشته باشد.

۲۰ درصد سهم آنتن تلویزیون متعلق به برنامه‌های تامینی است

در ادامه مراسم یادگاری مدیر سابق این اداره کل عنوان کرد: برنامه‌های تامینی جز مهم‌ترین نیازهای سازمان صداوسیماست به طوری که در شبکه‌های عمومی ۲۰ درصد از آنتن سهم برنامه‌های تامینی است و در شبکه‌های نسل جدید هم ۸۰ درصد برنامه تامینی است،

وی ادامه داد: اهمیت تامین برنامه شاید به سهل‌الوصول بودن آن در مقایسه با برنامه‌های تولیدی برمی‌گردد چرا که اگر بخواهیم سریالی را تولید کنیم مراحل پیش تولید یک سریال نزدیک به یک سال طول می‌کشد، اما در تامین برنامه برای دوبله یک سریال خارجی ۳۰ قسمتی، چیزی نزدیک به یک ماه طول می‌کشد تا آماده پخش از آنتن شود و مزیت‌های دیگر ارزان بودن و متنوع کردن سبد رسانه‌ای است.

با همکاری مجاهدانه به دنبال تقویت اعتبار رسانه در مجامع بین‌المللی هستیم

محسن برمهانی مدیرکل جدید تامین برنامه‌های خارجی و رسانه بین‌الملل نیز در این نشست گفت: یادگاری علی رغم محدویت‌های مالی به خصوص نوسانات ارز، لحظه‌ای از تلاش و پیگیری دست نکشید و این اداره کل به واسطه حضور پرانرژی و نگاه ویژه و تخصص ایشان از نظر حرفه‌ای عملکرد بسیار خوبی داشت.

برمهانی افزود: رئیس رسانه ملی انتظاراتی از این اداره کل دارند که ناظر به حوزه تامین، دوبله و مانیتورینگ است و امیدوارم با رویکرد مجاهدانه و تلاش همه همکاران پرتلاش و خدوم بتوانیم اعتبار سازمان صداوسیما را در مجامع بین‌المللی حفظ و تقویت کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد در حوزه سیاست گذاری و در حوزه راهبری بین‌المللی شبکه‌های سیما و مراکز تولیدی اتفاق جدی رقم بخورد تا نگاه و انتظاراتی که رئیس سازمان و معاونت‌های دیگر از این مجموعه دارند با بهترین کیفیت و خروجی رقم بخورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.