چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

به کارگردانی حجت عدالت‌پناه؛

رونمایی از «تولد یک تراژدی»

مستند «تولد یک تراژدی»

سینماپرس: مراسم رونمایی از مستند «تولد یک تراژدی» در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، طی مراسمی به همت گروه مستند روایت فتح از مستند «تولد یک تراژدی» در تالار مهر حوزه هنری رونمایی شد.

مراسم رونمایی از مستند «تولد یک تراژدی» به نویسندگی و کارگردانی حجت عدالت‌پناه و تهیه شده در گروه مستند روایت فتح، روز سه شنبه ۳ تیرماه ساعت ۱۷ در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دبیر اول سابق سفارت ایران در هند آقای ابوالفضل زارعی، حجت الاسلام علی اکبر براتی مدیرعامل «مؤسسه بین‌المللی امت محمد(ص)» و نایب‌رئیس «تجمع العربی و الاسلامی لدعم خیار المقاومة» و جمعی از فعالان مقاومت اسلامی پاکستان و هندوستان و با اجرای سرباز روح‌الله رضوی، فعّال کشمیری حوزه جهان اسلام برگزار شد از مستند عملکرد وحشیانه هندوها علیه مسلمانان با عنوان «تولد یک تراژدی» رونمایی شد.

زارعی دیپلمات سابق ایران در هند با بیان اینکه در جریان انقلاب اسلامی ایران، یکی از مناطقی که بیشترین حمایت از ایران را داشتند، مردم کشمیر بودند، اظهار داشت: در آن زمان، رسانه‌ای وجود نداشت و مردم کشمیر، کوچه به کوچه می‌رفتند و حوادث را نقل می‌کردند و در حمایت از مردم ایران، تظاهرات به‌راه می‌انداختند. آخرین حرکت آن‌ها در سال ۱۹۸۹، به تأسی از انقلاب اسلامی ایران بوده است.

رایزن فرهنگی با بیان اینکه ملاحظاتی که در روابط بین‌الملل وجود دارد را قبول دارم، گفت: با این وجود، یکی از مناطقی که ایران، بیشترین نفوذ و حضور را دارد، کشمیر است. در داستان سیل اخیر ایران، کشمیری‌ها از گردنبند و النگوی خود تا کسی که صد روپیه موجودی داشت را تقدیم سیل‌زدگان ایرانی کردند که چند میلیارد تومان ارزش مادی آن‌ها بود.

زارعی ادامه داد: مسلمانان دنیا انتظار دارند اگر مصیبتی برایشان پیش آید، جمهوری اسلامی به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام از آن‌ها حمایت کند. البته روابط‌مان با هند و پاکستان مهم است و باید آن را هم درنظر بگیریم.

زارعی درباره میزان تشابه مسئله کشمیر با موضوع فلسطین، گفت: به لحاظ ماهیت، مسئله کشمیر مانند فلسطین است. اما تفاوت در این است که آنجا اسرائیل را نامشروع می‌دانیم و سرزمینی را غصب کرده است.

وی ادامه داد: شباهت کشمیر و فلسطین در این است که مردم هر دو به‌دنبال حق و حقوق خود هستند، و اصلاً کشمیر یک مسئله حقوقی است تا مذهبی.

زارعی تاکید کرد: دشمنان به‌دنبال برهم زدن بافت جمعیت مسلمانان در منطقه هستند؛ مردم کشمیر در فشار ۶۰ سال گذشته مقاومت کرده‌اند و ما نیز وظیفه داریم صدای آن‌ها را به گوش جهان برسانیم.

در ادامه این مراسم حجت‌الله عدالت‌پناه توضیحاتی از روند تولید این اثر مستند و اهمیت آن داد.

و سپس از پوستر مستند «تولد یک تراژدی» رونمایی شد و در پایان مستند «تولد یک تراژدی» برای حضار  نمایش  داده شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.