چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

سخنگوی انجمن سینماداران کشور خبر داد:

بزودی افزایش قیمت بلیت سینماها در سامانه‌های فروش اعمال می شود

گیشه بلیت فروشی سینما

سینماپرس: قرار بود از امروز ارزش افزوده‌ای به قیمت بلیت سینماها اضافه شود؛ ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

به گزارش سینماپرس،دو روز پیش با انتشار خبری مبنی بر گران شدن بلیت سینما حاشیه‌هایی به وجود آمد.

در پی این حواشی محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران کشور، مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش و علی سرتیپی رئیس کانون پخش‌کنندگان، در مصاحبه‌هایی جداگانه اعلام کردند، این افزایش قیمت بلیت، ارزش افزوده‌ای است که به اداره مالیات تعلق دارد و به حساب آن‌ها می‌رود و سینماگران از آن سهمی ندارند.

از امروز دو فیلم سینمایی «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲؛ ارتش سری» به جمع فیلم‌های در حال اکران پیوستند و بلیت فروشی آن‌ها آغاز شده است.  

اما با نگاه به صفحه سینما تیکت به عنوان یکی از درگاه‌های خرید بلیت سینما و از زیر مجموعه‌های سمفا (سامانه مدیریت فرآیند و ارزشیابی) متوجه می‌شویم، بلیت‌ها تغییر قیمت نداشته اند و با همان نرخ‌ قبلی یعنی شش، دوازده، پانزده و بیست هزار تومان به فروش می‌رسند.

علت این موضوع را از محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران کشور پیگیری کردیم؛ او در گفت و گو با ما گفت: بلیت‌هایی که قیمتشان ۲۰ هزار تومان است، به ۲۱۸۰۰ می‌رسد؛ یعنی طبق مصوبه شورای صنفی نمایش ارزش افزوده به آن اضافه می‌شود. دستورالعمل اجرایی این امر صادر شده و اگر تاکنون قیمت‌ بلیت‌ سینما روی صفحه نمایش درگاه‌های بلیت فروشی تغییر نکرده است، به زودی تغییرات اعمال می‌شود.

*خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.