چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

در پس بی تدبیری ژنرال های بنفش؛

پاک ست هم آی فیلم انگلیسی را قطع کرد

کلید و روحانی

سینماپرس: در ادامه قطع ماهواره‌ای برخی شبکه‌های برون مرزی صداوسیما، ماهواره پاک ست هم از روز گذشته دست به قطع کانال انگلیسی شبکه آی فیلم زد.

به گزارش سینماپرس، کانال انگلیسی شبکه آی فیلم از ساعت ۱۷:۰۰ روز سه شنبه ۳ تیر از ماهواره پاک ست برداشته شد.

پیش از این نیز پخش ماهواره‌ای شبکه‌های برون مرزی دیگری همانند الکوثر از ماهواره یوتل‌ست و سحر اردو از پاک‌ست متوقف و شبکه پرس تی وی و کانال انگلیسی شبکه آی فیلم نیز به صورت موردی از ماهواره گالکسی ۱۹ به دلیل نبود بودجه ارزی جهت پرداخت بدهی‌های ارزی سازمان صداوسیما به شرکت‌های طرف قرارداد، قطع شده بودند.

همچنین بر اثر تراکم بدهی، رله رادیو دری معاونت برون مرزی رسانه ملی در افغانستان نیز با قطعی روبرو شده و این رادیو دسترسی از طریق موج اف. ام را از دست داد.

آی فیلم انگلیسی از جمله کانال‌های محبوب معاونت برون مرزی در میان مردم شبه قاره هند به شمار می‌رود که چند صد میلیون مخاطب هدف در کشورهای پاکستان و هند دارد.

آی فیلم انگلیسی تا جمعه ۳۰ خرداد فرصت داشت بدهی ارزی خود به پاک ست را بپردازد که با بی نتیجه ماندن پیگیری ها، نهایتاً پاک ست عصر ۳ تیر اقدام به متوقف ساختن پخش آی فیلم انگلیسی کرد.

قطع سریالی شبکه‌های معاونت برون مرزی صداوسیما به دلایل انباشت بدهی صداوسیما، واکنش‌های متعددی را از سوی چهره‌های سیاسی و فرهنگی کشور به دنبال داشته است.

روز گذشته، ۲۰۲ نماینده مجلس در واکنش به این موضوع با صدور بیانیه ای، خواستار تأمین فوری نیازهای شبکه‌های برون مرزی صداوسیما از سوی نهادهای مسئول در خارج از رسانه ملی و پیش‌بینی و تصویب ردیف بودجه ارزی جداگانه برای این شبکه‌ها شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.