دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

رییس سازمان سینمایی حوزه هنری؛

تکذیب سرمایه‌گذاری حوزه هنری در سریال «دل»

سریال دل

سینماپرس: محمد حمزه‌زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری در واکنش به ادعای انتساب سریال «دل» به حوزه هنری، عنوان کرد که حتی یک ریال در هیچ سریال شبکه‌ خانگی سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم.

به گزارش سینماپرس، محمد حمزه‌زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری به ادعاهایی که سریال «دل» را به حوزه هنری (موسسه هنرهای تصویری سوره) نسبت داده با انتشار پستی در اینستاگرام خود واکنش نشان داد.

در متن توضیحات حمزه‌زاده با عنوان «پاسخ به یک ادعا» آمده است؛

اخیراً خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن ادعا شده است سریال «دل» به کارگردانی آقای منوچهر هادی متعلق به حوزه هنری است و با سرمایه‌گذاری این نهاد تولید شده است. غیر از ما که این خبر را دروغ می‌دانیم، دست‌کم ۲ جای دیگر هم می‌توانند آن را تکذیب کنند؛ اول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که پروانه ساخت و مالکیت سریال‌های خانگی را صادر می‌کند. در پروانه مالکیت محصولات تصویری معلوم است که چه کسانی سرمایه‌گذار و مالک قانونی محصول هستند.

دوم خود مالکان سریال که لابد نباید مایل باشند اموال آن‌ها شریک دروغین پیدا کند.

اما علت انتشار چنین اخباری شاید وجود نام آقای سعید خندق‌آبادی در پروژه باشد. لازم است بگویم از وقتی ایشان خواست در این پروژه همکاری کند، از سمت خود در موسسه هنرهای تصویری سوره استعفا داد و از جمع کارکنان حوزه جدا شد.

ادعای دروغ دیگر این است که موسسه هنرهای تصویری ابتدا در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و بعد کنار کشیده، چنین چیزی هم بی‌اساس است و اصولاً سیاست این موسسه شراکت در پروژه‌ها نیست و صرفاً حقوق نشر محصولات را می‌خرد. مثل بسیاری از محصولات سینمایی و تصویری، پیشنهاد خرید حق نشر سریال «دل» هم در شورای متن موسسه بررسی شد و به تصویب نرسید.

تاکید می‌کنم که حوزه هنری و موسسات آن هیچگاه، حتی یک ریال در هیچ سریال شبکه خانگی، سرمایه‌گذاری نکرده است. اخبار و ادعاهای دیگری نیز درباره عملکرد موسسه هنرهای تصویری سوره مطرح شده که ان‌شاالله در پست‌های بعدی پاسخ آن‌ها را می‌دهم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.