جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس؛

معرفی داوران جایزه بزرگ سرو

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

سینماپرس: مشاور عالی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از انتخاب و شیوه اجرایی جایزه بزرگ سرو و معرفی داوران جایزه خبر داد.

به گزارش سینماپرس، توحید معصومی مشاور عالی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس  با ذکر این خبر گفت : نخستین دوره جایزه بزرگ سرو به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و مهرداد رایانی مخصوص کار داوری و ارزیابی ۴۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی را از طریق فیلم آثار مورد داوری قرار می‌دهند.  

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس درباره  رویکردها و مراحل کاری این رویداد ادامه داد: با هدف شناسایی و ساماندهی گروه های نمایشی در سراسر کشور که در سال ۹۸ با موضوع تئاتر دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت اثر تولید و اجرای عمومی کرده‌اند و به منظور ایجاد انگیزه و تشویق هنرمندان، فراخوانی را به کلیه مراکز فرهنگی و هنری تولید تئاتر مثل مراکز استانی حوزه‌ هنری، انجمن هنرهای نمایشی استان ها، سازمان بسیج هنرمندان هر استان ارسال کردیم و همچنین طی فراخوانی عمومی از گروه های نمایشی خواستیم تا با ارسال فرم درخواست تولیدات خود را در سال ۹۸ برای ما ارسال کنند.

۲۷۰ تقاضا از سراسر کشور در مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد پس از ارزیابی توسط ۱۰۰ نفر از هنرمندانِ استان های مختلف، تعداد ۴۵ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

معصومی در پایان اضافه کرد: طی تماس با کارگردانان این آثار، دی‌وی‌دی نمایش‌ها را درخواست کردیم که هم اکنون داوری آنها توسط داوران در حال انجام است و ان شاالله در نیمه اول تیر ماه طی مراسمی از برگزیدگان تجلیل به عمل خواهد آمد.  

نخستین دوره جایزه بزرگ سرو برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال ۹۸، به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.