دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹

بخشش «مهناز افشار» توسط طلبه آملی؛

خانم سلبریتی بالاخره عذرخواهی کردن را یاد گرفت!

مهناز افشار

سینماپرس: طلبه آملی شاکی خصوصی پرونده مهناز افشار این بازیگر را بخشید و عنوان کرد: اگر دلیل برنگشتن او به ایران شکایت من است، بداند که به خاطر نگرانی مادرش از پیگیری شکایت خود صرف‌نظر کردم.

به گزارش سینماپرس، مهناز افشار اردیبهشت ماه پارسال با انتشار تصویر توئیتی از یک حساب جعلی به نام سیدمصطفی حجازی که تصویر یک روحانی روی آن نقش بسته بود، پیامی دروغین را منتشر کرد؛ توئیتی که در آن از دختران ایرانی خواسته شده بود خود را به نکاح موقت نیروهای حشدالشعبی عراق درآورند. این توئیت جعلی به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و برخی سلبریتی‌ها هم آن را در صفحات مجازی خود بازنشر دادند تا این خبر نادرست به یکی از جنجالی‌ترین خبرهای آن روزها تبدیل شود. سیدغفار دریاباری روحانی اهل آمل که تصویر او روی آن توئیت جعلی نقش بسته بود پس از این اتفاق از مهناز افشار به خاطر انتشار تصویرش بر یک توئیت جعلی شکایت کرد و در حالی که پرونده شکایت او از مهناز افشار همچنان در دادسرای فرهنگ و رسانه باز است، در اقدامی که می‌گوید برای نشان دادن رأفت اسلامی است، مهناز افشار را بخشیده و از ادامه شکایت خود صرف نظر کرده است.

حجت‌الاسلام دریاباری شاکی مهناز افشار در حالی که از بخشش این خانم بازیگر خرسند است، گفت: عفو و بخشش در تاریخ مذهبی و سیاسی کشورمان سابقه دیرینه دارد و جزئی از آموزه‌های دینی ما و یکی از جلوه‌های آموزنده زندگی امامان بزرگوارمان است. او با بیان اینکه احادیثی که در این خصوص وجود دارد نیز اثبات‌کننده جایگاه والای بخشش در زندگی است، افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند، اگر کسی از تو معذرت خواست عذر او را بپذیر تا شفاعت شفیعان در فردا نصیبت شود.

حجت‌الاسلام دریاباری ادامه دارد: عفو و بخشش در سیره همه ائمه اطهار (ع) حتی نسبت به دشمنان خودشان نیز به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده اوج رحمت در دین اسلام است.

شاکی پرونده مهناز افشار گفت: این خانم بازیگر فروردین ماه امسال در صفحه شخصی خود بابت انتشار متن بسیار زننده که در مورد زنان ایرانی نوشته شده بود، از من عذر خواهی کرد و با توجه به نگرانی مادر مهناز افشار، از پیگیری شکایت خود صرف‌نظر کردم. حجت‌الاسلام دریاباری افزود: اگر یکی از دلایل برنگشتن مهناز افشار به ایران شکایت من از او و ترس از مجازات‌های قانونی است، با توجه به علاقه‌مندی طرفدارانش، خانم افشار را بخشیدم تا در صورت تمایل به بازگشت به ایران دغدغه قضایی در این پرونده نداشته باشد.

او گفت: به زودی به همراه وکیل خود با حضور در دادگاه به صورت رسمی از شکایت خود صرف‌نظر می‌کنم.

*جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.