چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

آزادی بیان به سبک غربی؛

«فیسبوک» چند حساب کاربری و صفحه مربوط به صداوسیما را مسدود کرد

فیس بوک

سینماپرس: شرکت فیسبوک اعلام کرد که شبکه‌ای از حساب‌های کاربری و صفحات را که صداوسیمای ایران از آنها برای تبلیغ سیاسی استفاده می‌کرد در این شبکه و اینستاگرام مسدود کرده است.

به گزارش سینماپرس، فیسبوک در گزارش ماهانه شبکه‌های اجتماعی خود از بسته شدن ۱۱۸ صفحه (پیج)، ‌ ۳۸۹ حساب کاربری، ۲۷ گروه و شش حساب کاربری اینستاگرام مرتبط با صداوسیمای ایران خبر داد.

شرکت فیسبوک در جدیدترین گزارش خود گفته این حساب‌های کاربری به دلیل «رفتار هماهنگ شده غیرمعتبر» مسدود شده است.

به گفته ناتانیل گلایشر، مسئول سیاست فیسبوک در زمینه امنیت سایبری، شبکه حساب‌های کاربری و صفحات متعلق به صداوسیمای ایران «ارتباط‌هایی قابل توجه» با حساب‌های کاربری و صفحاتی داشته است که ایران پیش از این از آنها برای تبلیغ سیاسی استفاده کرده بود.

بنا به اعلام فیسیوک هدف تبلیغات سیاسی این شبکه که منشاء فعالیت آن در ایران بوده است، کشورهای الجزایر، بنگلادش، بوسنی، مصر، غنا، لیبی، موریتانی، مراکش، نیجریه، سنگال، سیرالئون، سومالی، سودان، تانزانیا، تونس، آمریکا، بریتانیا و زیمبابوه بودند.

فیسبوک در گزارش خود سه مورد از این صفحات با فعالیت آنها را به عنوان مثال مطرح کرده است؛ یکی از این صفحات به زبان عربی درباره جلوگیری سربازان اسرائیلی از حضور مردان زیر ۵۰ سال در نماز جمعه مسجدالاقصی مطلب منتشر کرده است.

یکی دیگر از این صفحات به زبان انگلیسی برای ران پال، سیاستمدار آمریکایی از حزب جمهوری‌خواه تبلیغ کرده است. صفحه دیگر نیز «جنبش ضدامپریالیستی بالکان» نام دارد و در مورد شیوع ویروس جدید کرونا در آفریقا مطلب منتشر  کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.