دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم:

زمان پخش مجموعه ها و شبکه مورد نظر، یک تصمیم کلان سازمانی است

بهرنگ ملک محمدی

سینماپرس: بهرنگ ملک‌محمدی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز «سیما فیلم» ضمن ارائه توضیح درباره دلایل قرار گرفتن مجموعه «زیرخاکی» در کنداکتور شبکه یک، تأکید کرد نحوه پخش سریال‌ها یک تصمیم کلان سازمانی است.

به گزارش سینماپرس، بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره استقبال مخاطب از مجموعه «زیر خاکی» گفت: خدا را شکر سریال توانسته نظر مخاطب را جلب کند و فضای خوبی دارد. مشاهدات ما حاکی از آن است که مردم سریال را دنبال می کنند و بازخوردهای مثبتی از کار داشتیم. «زیرخاکی» جزو کارهای مهمی است که در مرکز سیما فیلم تولید شده و سریال با مضمون انقلابی و با لحنی مفرح روایتگر فضای انقلاب در سال ۵۷ است. این سریال به حضور مستشاران و نظامی‌های آمریکایی در ایران نیز می پردازد اما به ساواک به طور ویژه پرداخته است.

وی افزود: با توجه به تخصص آقای جلیل سامان که در کارنامه کاری خود آثار  تاریخ معاصر از جمله «نفس»، «پروانه» و «ارمغان تاریکی» را دارد در «زیرخاکی» هم تلاش شده تا با لحنی متفاوت وقایع انقلاب ۵۷  روایت شود. زحمات بسیار گروه سازنده مجموعه و تهیه‌کننده آقای رضا نصیری‌نیا برای تولید سریال بسیار قابل توجه است، به طور مثال  در این کار هیچ صحنه و قسمتی را شاهد نیستیم که نیاز به بازسازی تاریخی نداشته باشد.

ملک محمدی درباره چگونگی ارائه آثار تولید شده در مرکز سیما فیلم به شبکه ها و نحوه ارائه سریال «زیرخاکی» به شبکه یک سیما گفت: قرارداد نگارش سریال «زیرخاکی» در سال ۹۷ با مرکز سیما فیلم منعقد و در ابتدای سال ۹۸ کار وارد تولید شد و از میانه‌های سال ۹۸ شبکه یک سیما تقاضا داشت سریال در کنداکتور پخش این شبکه قرار بگیرد و ریاست محترم شبکه هم نامه رسمی برای مرکز سیما فیلم ارسال داشت، به همین جهت «زیرخاکی» در کنداکتور شبکه یک قرار گرفت.

واگذاری تولید «نیوجرسی» به شبکه سه

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲ کار طنز گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم برای تولید در برنامه قرار داشت که «زیرخاکی» و «نیوجرسی» بودند. طبق تقاضای شبکه سه تولید «نیوجرسی» به این شبکه واگذار شد. در این بین اما «زیرخاکی» به طور کامل در سیما فیلم تولید شد و بعد از پایان قسمت عمده ای از کار و انجام مراحل فنی و بر اساس تقاضای شبکه یک برای پخش در اختیار این شبکه قرار گرفت.

ملک محمدی درباره پخش آثار تولید شده در مرکز سیما فیلم توسط شبکه های مختلف سیما توضیح داد: زمان پخش مجموعه و شبکه مورد نظر، یک تصمیم کلان سازمانی است؛ اینکه یک سریال متناسب با مقتضیات آنتن و فضایی که دارد از  کدام شبکه پخش شود اهمیت دارد و مسایل حاشیه‌ای که این روزها در برخی رسانه ها به آن اشاره شده است در تصمیمات کلان هیچ جایی ندارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.