دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

گزارش طنز «خانه سینما» از جلسه با صنوف؛

از برگزاری جلسه ای پر تنش تا گزارشی از همه چی آرومه!

منوچهر شاهسواری در نشست خبری مدیرعامل و هیئت مدیره خانه سینما

سینماپرس: در حالی که بر اساس شنیده های سینماپرس جلسه خانه سینما با ۲۰ صنف، یکی از پر تنش ترین جلسات برگزار شده در خانه سینما بوده، روابط عمومی این نهاد گزارشی خنثی از این نشست برای رسانه ها ارسال کرده است!

به گزارش سینماپرس، پیش از این گزارش این جلسه در سینماپرس «با عنوان از جدال لفظی بی حاصل تا تحریم نشست توسط برخی صنوف/ تقلای اسعدیان برای ممانعت از مصاحبه انتقادی اعضا با رسانه ها!» منتشر شده است. در این گزارش طنز روابط عمومی خانه سینما آمده است: منوچهر شاهسورای مدیرعامل خانه سینما در جلسه روز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه با روسای ۲۰ صنف خانه سینما تأکید کرد که خانه سینما به لحاظ تأمین مالی و حمایتی در شرایط خوبی به سر می‌برد. جلسه ارائه گزارش و تبادل نظر هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما با روسای اصناف سینمایی روز شنبه ۱۳ اردیبهشت به دعوت هیات مدیره در خانه سینما تشکیل شد.

این جلسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ موازین فاصله گذاری اجتماعی به دعوت هیات مدیره خانه سینما با حضور ایشان، بازرس و مدیرعامل خانه سینما در سالن سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.

این جلسه با موضوع گزارش در مورد روند اهدایای هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما و نیز اقدامات صورت گرفته برای تامین منابع مختلف بابت حمایت‌های معیشتی، رفاهی و بیمه ای از اعضا در شرایط پساکرونا طی چند ماه آینده با حضور روسا یا نمایندگان صنوف سینمایی در ساعت ۱۱:۱۵ آغاز شد.

در ابتدای جلسه همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما گزارش جامعی از میزان، چگونگی تأمین و نحوه توزیع هدایای نوروزی به اعضای خانه سینما ارائه کرد و در ادامه با اشاره به روند ادامه بیکاری اعضای خانواده سینما در شرایط موجود ناشی از کرونا گفت که برای کمک به نیازهای معیشتی و رفاهی اعضای اصناف با منابعی که از جاهای مختلف تأمین شده برای حدود ۴ ماه آینده امکان حمایت و پرداخت به اعضای نیازمند را داریم.

وی در مورد سامانه ثبت اطلاعات اعضا مطرح کرد: استقبال بسیار خوبی از سامانه ثبت اطلاعات اعضای خانه سینما صورت گرفته و طی حدود ۱۰ روز بیش از ۳۰۰۰ نفر از اعضای اصناف در سامانه اطلاعات خودشان را ثبت کرده اند که این اطلاعات در خانه سینما و اصناف محفوظ خواهد بود.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز با تأیید و تکمیل سخنان اسعدیان عنوان کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های ممتد از قبل از عید تا به حال و بر اساس نظر هیات مدیره که خواهان جذب منابع مالی و معیشتی مختلف برای کمک به اعضایمان بودند، در شرایط خوبی به سر می‌بریم که بابت حمایت و کمک‌رسانی به اعضایمان هیچ نیازمندی از آحاد صنوف بر اساس اطلاعات سامانه و تأیید روسای صنوف بی جواب نخواهد ماند.

وی در ادامه به پیش‌بینی تدابیری برای روزهای آینده و گذر از تعطیلی پروژه‌ها به از سرگیری فعالیت‌ها با حفظ تدابیر مختلف و لازم از جمله اکران آنلاین فیلم‌ها اشاره کرد و افزود: می‌باید به دنبال راه و روش‌های جدید باشیم و از آن‌ها حمایت کنیم تا با ایجاد رونق در تولید و نمایش بازارهای کار بیشتری را برای اعضای سینما فراهم کنیم.

همایون اسعدیان رئیس هیات مدیره خانه سینما نیز اشاره کرد: اکنون ابا داریم از اینکه بگوییم منابع حمایتی را از کجاها تأمین کردیم ولی می‌گوییم که منابع لازم موجود است و می‌توانیم از همین هفته توزیع آن را شروع کنیم ولی باید مدیریتش کنیم تا بتوانیم به درستی طی این چند ماه آینده تخصیص و توزیع بکنیم.

پس از صحبت های برخی از روسای صنوف و نیز پرسش و پاسخ های گوناگون قرار بر این شد تا کارگروه ویژه ای با مسئولیت روانبخش صادقی دبیر هیات مدیره خانه سینما با حضور نمایندگان هیات مدیره و نیز روسای صنوف ظرف چند روز آینده جهت مدیریت منابع مالی تأمین شده تشکیل شود تا با توجه به اطلاعات موجود اعضا، آن‌ها بگویند طی چند ماه آینده چگونه و به چه میزان و با چه زمانبندی نسبت به توزیع کمک های حمایتی اقدام بشود.

در پایان جلسه با توجه به اطلاعات ارائه شده و نیز پرسش و پاسخ‌های صورت گرفته، روسای صنوف در جریان تلاش‌های انجام شده توسط مدیرعامل و هیات مدیره خانه سینما قرار گرفتند و ضمن تبادل نظر و همفکری لازم با توجه به تأکید هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما بر مشارکت و مسئولیت روسای اصناف در تکمیل و تأیید لیست های مورد نیاز از اعضا برای بهره مندی از کمک های معیشتی، مالی و رفاهی، جلسه با وفاق و رضایت مندی لازم در ساعت ۱۵:۳۰ به پایان رسید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.