چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

به کارگردانی مجتبی راعی؛

تصویربرداری سریال «جشن سربرون» به ۳۵درصد رسید+ عکس

جشن سربرون

سینماپرس: حسن نجاریان تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» از پایان تصویربرداری این سریال در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش سینماپرس، حسن نجاریان تهیه کننده سریال «جشن سربرون» درباره تصویربرداری این سریال گفت: نزدیک به ۵ سال روی فیلمنامه «جشن سربرون» توسط آقایان منصور براهینی، گلبن و راعی کار و از مهرماه تصویربرداری مجموعه در زرنان به کارگردانی مجتبی راعی آغاز شد. با توجه به تغییرات محتوایی که در فیلمنامه صورت گرفت، تصویربرداری این بخش طولانی شد؛ اما روند کار بسیار خوب است و از عوامل حرفه‌ای سینما و تلویزیون برای این کار بهره گرفتیم. بازیگران مطرح سینما و تلویزیون و هنرمندان تئاتر در این گروه مشغول به بازی در نقش‌های مختلف هستند.

وی درباره مراحل فنی این مجموعه توضیح داد: تاکنون نزدیک به ۳۵ درصد از تصویربرداری انجام شده است. تدوین و صداگذاری همزمان به ترتیب توسط آقایان حسین زندباف و آرش قاسمی در حال انجام است و جلوه‌های ویژه بصری کار نیز توسط بهنام خاکسار صورت می‌گیرد. تا ۲۸ اسفندماه تصویربرداری در زرنان انجام می‌شود و ۱۵ فروردین ماه تصویربرداری را ادامه خواهیم داد.

تصاویر دیدنی از سریال تاریخی «جشن سربرون» / پایان تصویربرداری سریال مجتبی راعی در سال ۹۸

حسن نجاریان از تهیه کنندگان سینما و تلویزیون درباره تعطیلی پروژه‌های در حال فعالیت و بیانیه‌ای که خانه سینما در روزهای اخیر منتشر کرد، گفت: متأسفانه خانه سینما تنها به ارائه بیانیه در شیوع بیماری کرونا اکتفا کرد که به عقیده من کار شایسته‌ای نیست. با توجه به پتانسیل‌های موجود در خانه سینما بهتر بود کاری اجرایی و عملیاتی را در دستور کار قرار می‌داد؛ از جمله این که بازرس به پروژه‌های سینمایی اعزام می‌کرد و از روند کارها و اقدامات پیشگیرانه پروژه‌های سینمایی در خصوص این بیماری مطلع می‌شد و تذکرات لازم را ارائه می‌داد. این که در یک بیانیه خواستار تعطیلی پروژه‌ها شوند کار بسیار ساده‌ای است. بهتر بود خانه سینما که داعیه دار حقوق قشر کم درآمد صنوف مختلف است، با تهیه کنندگان هماهنگ می‌کرد تا بخشی از هزینه افراد کم درآمد را تقبل کرده و بخش دیگر را تهیه کنندگان متقبل می‌شدند تا شب عید افراد کم درآمد در این شرایط اقتصادی دچار آسیب نشوند. اما متاسفم که با تمام پتانسیل موجود در خانه سینما تنها به انتشار بیانیه بسنده کرد و نگرانی را در میان گروه‌های فیلمسازی تشدید کرد.

وی درباره اقدامات انجام شده در گروه سازنده «جشن سربرون» در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدا با رعایت نکات ایمنی و ارائه دستکش و ماسک و گندزدایی از محل اقامت و تصویربرداری کار را ادامه دادیم و در کارگاه لباس پروژه، ماسک تولید کردیم و علاوه بر تامین گروه به گروه دیگری از سازندگان سریال هم ماسک ارائه دادیم. خانه سینما هم می‌توانست با استفاده از پتانسیل طراحان و گروه‌های لباس تهیه ماسک را در برنامه خود قرار دهد که این کار را هم به انجام نرساند.

تصاویر دیدنی از سریال تاریخی «جشن سربرون» / پایان تصویربرداری سریال مجتبی راعی در سال ۹۸

در این مجموعه تاریخی حسین محجوب، نادر فلاح، لیلا اوتادی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصر نصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، بیوک میرزایی، ارسلان قاسمی، مهران نایل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی و رضا سیدی به ایفای نقش می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.