شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

فیلمی که نه گیشه داشت نه مخاطب؛

ریخت و پاش تجملاتی در «ایده اصلی»

فیلم سینمایی «ایده اصلی»

سینماپرس: فیلم سینمایی «ایده اصلی» به کارگردانی «آزیتا موگویی» مدتی است در شبکه نمایش خانگی به پخش در آمده است، فیلمی که در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نتوانست با نظر مثبت منتقدین روبرو شود.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «ایده اصلی» به کارگردانی «آزیتا موگویی» مدتی است در شبکه نمایش خانگی به پخش در آمده است، فیلمی که در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نتوانست با نظر مثبت منتقدین روبرو شود.

این فیلم در گیشه نیز ناموفق بود، فروش ناامید کننده ایده اصلی در حالی رخ می دهد که این فیلم از حضور بازیگران چهره‌های همچون بهرام رادان و مهرداد صدیقیان بهره می برد، فیلمی که به گفته کارگردان نزدیک به پنج میلیارد تومان هزینه داشت اما در گیشه چهار میلیارد تومان فروخت تا متضرر شده باشد.

ایده اصلی جشنواره فیلم فجر در دستان کارگردان زن سینما/همکاری پژمان جمشیدی و بهرام رادان در فجر ۳۷/////////////////یکشنبه

این فیلم نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نتوانست نظر مثبت منتقدان و اهالی رسانه را به خود جذب کند، یکی از نکات بارز این فیلم، فیلمبرداری اثر در لوکشین های داخل و خارج کشور  است، لوکیشن هایی که نشان از هزینه بالای تولید اثر دارند.   آزیتا موگویی یکی از چهار کارگردان زن حاضر در جشنواره فیلم فجر سال گذشته بود که فیلم ایده اصلی را راهی جشنواره کرد اما در بخش جوایز نتوانست افتخاری را نصیب خود و پروژه نماید.

این فیلم به نوعی تجملاتی ساخته شده و به ریخت و پاش و زندگی مرفحین پرداخته است، اثری که در فیلمنامه و درام به هیچ وجه به تعادل نرسیده و همچون ظاهر ویترینی خود در کیفیت و متن هم در سطح و ویترین مانده است.  

«ایده اصلی» دومین ساخته آزیتا موگویی بعد از فیلم «تراژدی» است. این فیلم مضمونی اجتماعی دارد و بعد از عدم موفقیت در جشنواره فجر و گیشه حال شانس خود را در شبکه نمایش خانگی جستجو می کند.  

ایده اصلی جشنواره فیلم فجر در دستان کارگردان زن سینما/همکاری پژمان جمشیدی و بهرام رادان در فجر ۳۷/////////////////یکشنبه

آزیتا موگویی، فعالیت در عرصه سینما را به عنوان منشی صحنه آغاز کرد. او تاکنون در زمینه‌های دستیار اول کارگردان، مدیر برنامه ریزی، طراح صحنه و لباس، مدیر تولید، مجری طرح و نویسنده فعالیت داشته است.

از آثار امیر عربی، فیلم‌نامه نویس فیلم «ایده اصلی»، می‌توان به فیلم‌های سعادت آباد، آخرین بار کی سحر رو دیدی؟، سارا و آیدا و سریال نمایش خانگی ساخت ایران ۲ اشاره کرد.

مریلا زارعی، بهرام رادان در نقش سعید پارسا، پژمان جمشیدی در نقش نیما، مهرداد صدیقیان در نقش رامین، هانیه توسلی در نقش لاله، شهباز نوشیر، آندره آ. ماچالکیدو، مانوس گاوراس، واروارا لارمو، ایرینا مانژوسوا بازیگرانی هستند که ایده اصلی به ایفای نقش پرداخته اند.

ایده اصلی جشنواره فیلم فجر در دستان کارگردان زن سینما/همکاری پژمان جمشیدی و بهرام رادان در فجر ۳۷/////////////////یکشنبه

در خلاصه داستان فیلم ایده اصلی آمده است: ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند. مهندس سعید پارسا که چندسالی است از همسرش رویا عضدی جدا شده و رئیس یکی از شرکت‌های حاضر در مناقصه است. دیگران نیز با اهداف متفاوت سعی در برنده شدن در این مناقصه سرنوشت ساز را دارند. رسیدن به موفقیت برای آدم‌های این قصه منجر به پیچیدگی‌هایی در روایت آن می‌شود.

*میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.