جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

مدیر شبکه آموزش خبر داد؛

مدرسه تلویزیونی ٤٠ کلاسه شد/شبکه ٤ یار کمکی آموزش

شبکه آموزش سیما

سینماپرس: از روز شنبه ۱۷ اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی پخش کننده برنامه های درسی دانش آموزان، روزانه ۲۸ کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه معین؛ برگزارکننده ۱۰ تا ۱۲ کلاس در طول روز خواهد بود.

به گزارش سینماپرس، با توجه به شیوع ویروس کرونا، سازمان صدا و سیما در راستای رسالت خود و پیرو دستور ریاست سازمان از هفته گذشته با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، آموزش تلویزیونی در قالب «طرح جهاد آموزشی» را برای دانش‌آموزان در دستور کار خودش قرار داد.

بنا بر این گزارش، احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش با بیان اینکه این طرح در فاز اول با دایر شدن ۱۰ کلاس آغاز به کار کرد افزود: با توجه به نیاز دانش‌آموزان و استقبال گسترده از آن این تعداد تا ۱۶ کلاس در روز افزایش یافت و حالا قرار است از ابتدای هفته آینده، تعداد آنها به ۴۰ کلاس روزانه برسد.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، از روز شنبه ۱۷ اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی این طرح روزانه ۲۸ کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه معین؛ برگزارکننده ۱۰ تا ۱۲ کلاس در طول روز خواهد بود.

برنامه پخش شبکه آموزش

کلاس‌های متوسطه اول، آموزش ابتدایی و متوسطه دوم در رشته‌های تجربی و ریاضی در شبکه آموزش برگزار می‌شود. بر این اساس همه روزه از ساعت هشت صبح تا ۹/۳۰ چهار کلاس متوسطه اول برگزار خواهد شد و از ساعت ۱۰/۳۰ تا ۱۴/۳۰ هم دانش‌آموزان پایه ابتدایی آموزش خواهند دید. پس از آن نیز مرحله اول آموزش متوسطه دوم آغاز می‌شود که تا ساعت ۱۵/۳۰ تداوم پیدا می‌کند. بخش دوم آموزش متوسطه دوم نیز از ساعت ۲۲ شروع شده و به مدت یک ساعت تداوم خواهد داشت

برنامه درسی یار کمکی شبکه آموزش

شبکه چهار هم به عنوان شبکه معین، قسمتی از بار جهاد آموزشی را بر دوش می‌کشد. کلاس‌های متوسطه دوم در مقاطع علوم انسانی و معارف اسلامی و همچنین کار و دانش همه روزه از ساعت هشت الی ۹ صبح، ۱۰ الی ۱۲ ظهر و البته ۱۳ الی ۱۵ بعدازظهر در این شبکه برقرار خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.