جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

کارگردانی «ایندیانا جونز۵»؛

اسپیلبرگ می‌رود، هریسون فورد می‌ماند

ایندیانا جونز

سینماپرس: استیون اسپیلبرگ دیگر کارگردانی فیلم سینمایی «ایندیانا جونز۵» را انجام نمی‌دهد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی٬ جیمز منگولد درحال مذاکره برای تصدی کارگردانی «ایندیانا جونز ۵» است. اسپیلبرگ تمام سری فیلم‌های این مجموعه را تا به حال کارگردانی کرده است.
اسپیلبرگ پس از ۳۹ سال همکاری با سری فیلم‌های ایندیانا جونز برای اولین بار کارگردانی آن را انجام نمی‌دهد.

جیمز منگولد فیلمساز «فورد در برابر فراری» در مرحله مذاکرات نهایی برای کارگردانی «ایندیانا جونز ۵» است. فیلم «لوگان» به کارگردانی منگولد در سال ۲۰۱۷ علاوه بر جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی٬ توانست با موفقیت ۶۱۹ میلیون دلاری در گیشه همراه شود.

اسپیلبرگ البته در مقام تهیه کننده در این پروژه باقی می‌ماند. او دلیل اصلی خود برای واگذاری کارگردانی این فیلم را ایجاد فرصت برای تغییر دیدگاه فیلمساز برای خلق ایده‌های نو و متفاوت توسط دیگر فیلمسازان جوان‌تر عنوان کرده است.

با وجود اینکه اسپیلبرگ از صحنه کارگردانی ایندیانا جونز کنار می‌رود، اما هریسون فورد همچنان با بازی در نقش اصلی در دنباله جدید حضور دارد.

فورد که بخاطر بازی در جدیدترین فیلمش با عنوان «آوای وحش» اثر معروف جک لندن با شبکه سی بی اس  گفت‌وگو کرده بود، از بازی در «ایندیانا جونز ۵» و مشکلات تداخل برنامه کاری و نیز مشکلاتی با فیلمنامه آن نیز سخن گفت.

سال ۲۰۱۶ که اولین خبر رسمی ساخت «ایندیانا جونز ۵» از سوی کمپانی دیزنی اعلام شد٬ زمان اکران این فیلم ۱۹ جولای ۲۰۱۹ اعلام شد. پس از آن تاریخ اکران به ۱۰ جولای ۲۰۲۰ تغییر یافت و حالا برای سومین بار تاریخ اکران این فیلم له ۹ جولای ۲۰۲۱ موکول شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.