سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳

ماجرای جنجالی انتخاب رئیس هیئت داوران جشنواره برلیناله

جرمی آیرنز

سینماپرس: جشنواره فیلم برلیناله جرمی آیرنز را به عنوان رئیس هیئت داوران بخش مسابقه‌ای خود برگزید و به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس به نقل از اسکرین دیلی، نشریه‌های آلمانی tageszeitung و Der Tagesspiegel به صحبت‌های جرمی آیرنز در سال ۲۰۱۱ با مجله رادیو تایمز اشاره کردند و جشنواره فیلم برلیناله را به خاطر انتخاب این فرد به عنوان رئیس هیئت داوران، مورد انتقاد قرار دادند.

آیرنز به طور مستقیم در صحبت هایش، به آزارهای جنسی اشاره کرده و این نوع رفتار را یک ارتباط دوستانه دانسته است! او همچنین در مصاحبه با مجله هافینگتون پست در سال ۲۰۱۳ معتقد بود که قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که البته مدتی بعد صحبت‌های خود را به کلی تغییر داد.

در دو سال گذشته جشنواره فیلم برلین به دلیل به راه افتادن جنبش «من هم» توجه بیشتری به زنان داشته و تعداد نمایش فیلم‌های آن‌ها را افزایش داده است. اما به گفته یکی از این رسانه‌ها اگر تغییر این طرز فکر در صنعت فیلمسازی واقعا برای مسئولان این جشنواره مهم بود، آن‌ها نباید کسی را که در گذشته صحبت‌های نامتعارفی داشته به عنوان رئیس هیئت داوران انتخاب می کردند. آن‌ها باید کسی را انتخاب می‌کردند که برای ایجاد دنیایی برابر و به دور از آزار و خشونت  تلاش کند.

در سال ۲۰۲۰ جشنواره فیلم برلیناله هفتاد و دومین دوره خود را سپری خواهد کرد و اولین بار است که توسط مدیریت کارلو شاتریان و حضور ماریت ریزنبیک به عنوان کارگردان اجرایی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.