جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴

بازیگر نقش ملاصالح؛

همین که قهرمان از بین ما رفت برای او تندیس و جایزه درست می‌کنیم

سعید آلبوعبادی بازیگر نقش ملاصالح در فیلم 23نفر

سینماپرس: سعید آلبوعبادی بازیگر نقش «ملاصالح» در فیلم «۲۳ نفر» گفت: تا وقتی که قهرمان ملی ما زنده است نه از او فیلم‌ می‌سازیم و نه تندیسش را طراحی می‌کنیم، اما همین که قهرمان ما از بین ما رفت برای او تندیس و جایزه درست می‌کنیم.

به گزارش سینماپرس، «سعید آلبوعبادی» بازیگر نقش ملاصالح در فیلم «۲۳ نفر» از حسرت دیدار با سردار سلیمانی در روز بازدید وی از این فیلم گفت.

«سعید آلبوعبادی» در ابتدا گفت: دو جمعه بدترین جمعه‌های زندگی من بودند؛ یکی جمعه‌ای که سردار سلیمانی به سر صحنه فیلم آمدند و من آفیش نبودم و نتوانستم ایشان را ببینم و دیگری این جمعه که خبر شهادت وی را شنیدم. می‌گویند که در روزهای جمعه باید منتظر باشیم، اما این جمعه گویا باید منتظر شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی می‌ماندم.

وی در ادامه گفت: امروز صبح دیدم پسرم عاشق سلیمانی است و در فراق او اشک می‌ریزد، وقتی اشک‌های او را دیدم فهمیدم که او چقدر در زندگی ما تأثیر دارد.

آلبوعبادی درباره اختصاص تندیس سینمایی شهید سلیمانی در جشنواره فجر گفت: بسیار از این موضوع ناراحتم که ما در سینمای بدون قهرمانمان تا وقتی که قهرمان ملی ما زنده است نه از او فیلم‌ می‌سازیم و نه تندیسش را طراحی می‌کنیم، اما همین که قهرمان ما از بین ما رفت برای او تندیس و جایزه درست می‌کنیم.

سینمای ما سال‌ها است روی پرده خود این قهرمان‌ها را نمی‌بیند و حسرت تماشاچی فهیم ایرانی، وقتی می‌بیند که این همه آدم بزرگ را نمی‌توان بر پرده سینما دید بر دلش می‌ماند. اما نگاه کنیم به سینمای آمریکای لعنتی که چقدر از زندگی قهرمانانش در زمان حیاتشان فیلم ساخته و آنان را تبدیل به اسطوره کرده است. اما ما چه کرده‌ایم؟

وی در ادامه بیان کرد: وقتی خودم به عنوان تماشاچی، فیلم «۲۳ نفر» را در سینما تماشا کردم، با اینکه آرزویم بود روی پرده سینما خودم را ببینم، نتوانستم خودم را ببینم چون قهرمانی به اسم ملاصالح در آن حضور داشت. این مهم است.

ما باید از خودمان سؤال کنیم که چرا شخصیت سردار، رنگ پرده سینما را ندید و رفت؟ اگر در کشور دیگری بود از او چقدر قهرمان می‌ساختند؟

آلبوعبادی در پایان گفت: شهادت سردار برای من توجه به این مسئله را داشت که خیلی ظریف باید به اطراف نگاه کنیم و بدانیم که این ضایعه به زودی جبران نمی‌شود.

من این اتفاق تلخ را به خانواده ایشان و همه هنرمندان ایران تسلیت می‌گویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.