یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸

روی آنتن شبکه چهار؛

پرونده اوتیسم به میز «چرخ» رسید

برنامه چرخ

سینماپرس: پنجاه‌ و نهمین قسمت «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، یکشنبه ۱۰ آذر با موضوع اوتیسم روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش سینماپرس، در این قسمت از مجله‌ علمی شبکه‌ چهار، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با هاشم فرهنگ‌دوست متخصص علوم اعصاب و گفتاردرمان درباره‌ اوتیسم گفتگو خواهد کرد.

اوتیسم یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می‌شود. اوتیسم با تأثیر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می‌کند. اوتیسم بیماری نیست، به دلیل آن‌که بیماری پاسخ پاتوفیزیولوژیک به یک محرک خارجی مثل میکروب‌ها یا داخلی مثل سلول‌های سرطانی است؛ اما اختلال به علت تفاوت در فعالیت‌های ساختاری یا عملکردی اجزای بدن حاصل می‌شود.

در بخش روایت خبری، محمود حاج‌زمان مهم‌ترین خبرهای دنیای علم را بررسی خواهد کرد. گزارش بهزاد یوسفی از باغ ملی گیاه‌شناسی، یکی دیگر از بخش‌های پنجاه‌ونهمین قسمت «چرخ» خواهد بود.

مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی، به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.