جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

در پانزدهمین دوره؛

جشنواره فیلم زوریخ کیت بلانشت تجلیل می‌شود

 کیت بلانشت

سینماپرس: در جشنواره فیلم زوریخ از دیشب شروع به کار کرد و قرار است از کیت بلانشت تجلیل کند.

به گزارش سینماپرس، در حالی که شماری از فیلم‌های مهم سال از جمله «جوکر» تاد فیلیپس و «جودی» روپرت گولد، از جمله فیلم‌هایی هستند که امسال در جشنواره فیلم زوریخ به نمایش درمی‌آیند، این جشنواره امسال از رونالد امریش، کیت بلانشت و کریستن استوارت تجلیل می‌کند.


امسال ریاست گروه داوران را اولیور استون برعهده دارد و در کنار دونالد ساترلند، خاویر باردم، رونالد امریش و ژولی دلپی در مسترکلاس‌های این جشنواره شرکت می‌کنند.

هیات داوری نیز متشکل از چیرو گوئرا کارگردان کلمبیایی و سازنده فیلم «در انتظار بربرها»، لورا بیسپوری کارگردان ایتالیایی سازنده «فیگلا میا»، سباستین کخ بازیگر آلمانی و تیسیانا سودانی تهیه کننده سوئدی کار داوری را انجام می‌دهد.

امسال آخرین سالی است که نادجا شیلدکنخت و کارل اشپوئری بنیانگذار و کارگردان‌های این جشنواره، مدیریت آن را برعهده دارند. این دو از آغاز سال ۲۰۲۰ مدیریت جشنواره را واگذار می‌کنند، اما همچنان به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت خواهند کرد.

این جشنواره که کارش را از سال ۲۰۰۵ با ۸ هزار مخاطب آغاز کرد امسال میزبان بیش از ۱۰۴ هزار نفر خواهد بود.

این جشنواره کارش را شب پیش ۲۶ سپتامبر برابر با ۴ مهر با نمایش درام سوییسی «جنگ بهشت: داستان برونو مانسر» ساخته نیکلاس هیلبر شروع کرد که درباره یک حافظ محیط زیست سرشناس است. این فیلم یکی از ۳۶ فیلمی است که امسال در بخش گالا برای اولین بار در این کشور دیده می‌شوند. «لباس‌شویی» استیون سودربرگ، «گزارش» اسکات زد برنز، «فانوس دریایی» رابرت ایگرز، «داستان ازدواج» نوآ باوم‌باخ، «جمینی من» آنگ لی و «سیبرگ» بندیکت اندروز از دیگر فیلم‌هایی هستند که در این بخش جشنواره نمایش داده می‌شوند.

در بخش رقابت بین‌المللی ۱۴ فیلم به نمایش درمی‌آید. پانزدهمین دوره جشنواره زوریخ از ۲۶ سپتامبر تا ۶ اکتبر (۴ تا ۱۴ مهر) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.