دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی؛

ماجرای قحطی نان روی موج رادیو نمایش

رادیو نمایش

سینماپرس: داستان نمایش جدید رادیویی «آوای شهر» که این روزها از رادیو نمایش پخش می شود به ماجرای تاریخی خشکسالی و قحطی نان می پردازد.

به گزارش سینماپرس، ژاله محمد علی تهیه کننده سریال رادیویی «آوای شهر» درباره این سریال گفت: تهیه کنندگی این سریال رادیویی کار نسبتأ سختی بود چرا که به لحاظ تاریخی به برهه ای خاص و ماجرای خشکسالی و قحطی نان پرداخته بود که این مساله زمان تولید نمایش را افزایش داد.

تهیه کننده باسابقه رادیو نمایش ادامه داد: سختی تهیه کنندگی این سریال در انتخاب موسیقی هم وجود داشت چون باید تصنیف های دوران قاجار را که مجددا اجرا شده بود، انتخاب می کردم و این انتخاب را کاملا با آن دوران تاریخی تطبیق دادم تا برای شنونده باورپذیر باشد.

محمدعلی درباره تهیه کنندگی تخصصی حوزه نمایش رادیویی گفت: تهیه کنندگی دیجیتال نمایش رادیویی باعث می شود زمان کمتری هنگام ضبط صرف شود اما از طرف دیگر زمانی که تهیه کننده برای تهیه و انتخاب موسیقی می گذارد، زمان بیشتری است. در واقع این به نوعی خلوت تهیه کننده با اثر است تا آن را به بهترین شکل ممکن برای پخش ارائه دهد.

این تهیه کننده رادیو نمایش در پایان بیان کرد: در روند تولید نمایش رادیویی، تهیه کننده می بایست به موسیقی، افکت و فضاسازی و تعامل با همکاران کارگردان، بازیگر، افکتور و صدابردار آشنا باشد و این موجب می شود تا بتواند فضای نمایش را به درستی درک کرده تا آنچه را که مورد نظر نویسنده بوده است برای شنوندگان رادیو، باورپذیر کند.

سریال رادیویی «آوای شهر» هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو نمایش پخش می شود.

این نمایش به نویسندگی هانیه نجفی، تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مینو جبارزاده، گویندگی: میرطاهر مظلومی، صدابرداری علی اکبر طاهری، افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی صفا آقاجانی، مجید حمزه، شیوا رفیعیان، ماندانا محسنی، نورالدین جوادیان، بهادر ابراهیمی و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.