دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

در سی و ششمین دوره؛

جشنواره فیلم کوتاه تهران از فیلم‌های اقتباسی تجلیل می‌کند

سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران (2)

سینماپرس: از فیلم‌های اقتباسی در سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تجلیل می‌شود.

به گزارش سینماپرس، در جلسه‌ای که یکشنبه سوم شهریور ۹۸ با حضور نیک‌نام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب و سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد، قرارداد همکاری در برگزاری سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد که با هدف تشویق و ترغیب فیلمسازان به بهره‌برداری از ادبیات غنی فارسی و تهیه و تولید فیلم‌های اقتباسی صورت گرفته است، خانه کتاب» از فیلم‌های داستانی، مستند و پویانمایی تولیدشده با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی، اقتباس ادبی، پاس‌داشت، سرگذشت و سرنوشت مؤلفان و ناشران، در جشنواره فیلم کوتاه تهران تجلیل و به برگزیدگان این بخش مجموعاً ۱۵۰ میلیون ریال جایزه اهدا می کند.

در این قرارداد همکاری، سومین روز جشنواره فیلم کوتاه تهران به نام «روز کتاب و سینما» نامگذاری شده و فیلم‌های بخش کتاب و سینما در سانس‌های بخش ملی به نمایش درخواهند آمد.

دعوت از سخنرانان ادیب، رونمایی از کتاب‌های چاپ شده انجمن، حمایت خانه کتاب از چاپ ۲ عنوان کتاب با موضوع اقتباس از جمله مفاد این قرارداد است.

همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی «کتاب و سینما» و تخصیص تخفیف خرید از این نمایشگاه نیز از دیگر موضوعات قابل توجه این تفاهم‌نامه به شمار می‌روند.

سی وششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران آبان‌ماه سال‌جاری در تهران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.