جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰

با معرفی آخرین داور رقابت‌ها؛

فیلم نیت پارکر به فیلم‌های جشنواره ونیز اضافه شد

نیت پارکر

سینماپرس: درام نیت پارکر کارگردان آمریکایی به فیلم‌های بلند حاضر در این دوره جشنواره فیلم ونیز اضافه شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، «پوست آمریکایی» ساخته نیت پارکر که دومین فیلم بلند او پس از «تولد یک ملت» است، به فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹ افزوده شد.

پارکر هم این فیلم را کارگردانی کرده و هم در آن بازی کرده است. نمایش فیلم در لیدو اولین اکران جهانی فیلم خواهد بود.

در این فیلم پارکر در نقش لینکلن بازی کرده که یک سرباز کهنه‌کار دریایی است و حالا در یک مدرسه به عنوان سرایدار کار می‌کند و تلاش دارد تا پس از طلاقش، روابطش را با پسرش بهبود بخشد اما یک روز در جریان چک روتین پلیس این پسر کشته می شود و پلیسی که به وی شلیک کرده بی‌گناه خوانده می شود و حتی او را محاکمه هم نمی‌کنند. از اینجا لینکلن همه چیز را در دست خودش می‌بیند.

پس از این که «تولد یک ملت» در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه ساندنس شد، پارکر با جنجال روبه‌رو شد زیرا او زمانی از عاملان حمله به یک دختر جوان معرفی شده بود، البته بعد در دادگاه بی‌گناه شناخته شد.

انتظار می‌رود اسپایک لی در اکران «پوست آمریکایی» حاضر شود. این فیلم در بخش خارج از رقابت اسکانفینی نمایش داده می‌شود و بعد جلسه پرسش و پاسخ با مخاطبان برگزار می‌شود.

ونیز همچنین اضافه کرد یک مستند با عنوان «ورای ساحل: جهنم و امید» نیز به این بخش اضافه شده است. این فیلم که درباره خدمات خیریه پزشکی اورژانس به سربازان جنگ است، اولین تجربه کارگردانی گریمی اسکات بریتانیایی است که به عنوان تهیه کننده فعالیت می‌کرد.

در همین حال ترنس نانسی کارگردان آمریکایی به عنوان چهارمین و آخرین عضو هیات داوری امسال در بخش اولین کارها انتخاب شد. امیر کوستوریتسا رییس داوران، آنتونیتا دی لیلو کارگردان ایتالیایی و هند سابری بازیگر تونسی و مایکل جی وارنر تهیه کننده آمریکایی دیگر داوران این بخش هستند.

جشنواره فیلم ونیز از ۲۰ آگوست تا ۷ سپتامبر (۶ تا ۱۶ شهریور) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.