شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

روز جمعه ۱۴ تیرماه برگزار شد؛

رونمایی از مستند «آیدین»؛ روایتی از زندگی قهرمان فقید بسکتبال

مستند آیدین

سینماپرس: مستند «آیدین» که زندگی کاپیتان فقید تیم ملی بسکتبال کشورمان را روایت می کند، رونمایی شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم نمایش ویژه مستند «آیدین» به کارگردانی اشکان مهریار که روایت زندگی آیدین نیکخواه بهرامی کاپیتان فقید تیم ملی کشورمان است، با حضور جمعی از ملی پوشان تیم بسکتبال و دیگر ورزشکاران، مدیران، هنرمندان و اصحاب رسانه و با اجرای پوریا تابان شامگاه روز جمعه ۱۴ تیرماه در پردیس سینمایی ایران مال برگزار شد.

محمدعلی نیکخواه بهرامی و فرزانه ابراهیمی فخار پدر و مادر زنده یاد آیدین نیکخواه بهرامی، صمد نیکخواه بهرامی برادر او، سروش صحت، جواد کاظمیان، علیرضا حقیقی، عنایت آتشی، پویا تاجیک، حامد حدادی، زهرا نعمتی، احمد مسجد جامعی، عبدالامیر احمدی، رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال، علی ملک آرایی مدیرعامل گروه بین المللی اکسون، فریده شجاعی نایب رییس بانوان فدراسیون بسکتبال، مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی، پیام سیفی زاده رییس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال، هادی عامری و… از جمله حاضران در نمایش ویژه مستند «آیدین» بودند.

فرزانه ابراهیمی فخار مادر زنده یاد آیدین نیکخواه بهرامی به نمایندگی از طرف خانواده‌اش در این مراسم گفت: صحبت کردن درباره آیدین همیشه برایم سخت است. تحمل رنج و غم نبود آیدین سخت بود و از همه که در این یازده سال در کنار ما بودند، متشکرم. از این مراسم شوکه ام و باید عنوان کنم اشکان مهریار برای این مستند بسیار زحمت کشیده است.

وی یادآور شد: همیشه آرزو داشتم برای آیدین چنین کاری شود اما امروز قادر نیستم حرکت او را ببینم؛ آرزو داشتم به جای این مراسم آیدین کنار صمد ایستاده بود.

مادر این بستکبالیست فقید عنوان کرد: برایم بسیار ارزشمند است که خداوند ۲ قهرمان به من داد و یکی از آنها را گرفت. آیدین این را به خوبی بلد بود که زندگی باغی است که با عشق باقی است. از مردم متشکرم که در این سال‌ها ما را تنها نگذاشتند و آیدین نیز فراموش نشده است. همچنین از شرکت بین المللی اکسون و دیگر بزرگوارانی که در ساخت این فیلم کمک کردند، ممنونم.

پرویز پرستویی که روایت این مستند با صدای اوست نیز در ارتباطی تلفنی در این مراسم گفت: افتخار می‌کنم که سهم کوچکی داشتم و ای کاش می‌شد در وضع دیگری در این مراسم حضور داشتم اما تقدیر این بود که در این فیلم بتوانیم با دلمان حضور داشته باشیم.

پرستویی ادامه داد: در هر حرفه‌ای یک گل زن و تمام کننده داریم. در ورزش و مخصوصاً ورزش تیمی مانند بسکتبال هم همین طور است. همه زحمت می کشند و گل نهایی توسط یک نفر به ثمر می‌نشیند. بسکتبال ما با همین عزیزان توانست افتخار آفرین باشد. کاش می توانستم حضور داشته باشم اما در یک صحبت تلفنی نمی توان احساس را به درستی و کامل بیان کرد.

علی ملک آرایی مدیرعامل گروه بین المللی اکسون نیز در حاشیه نخستین نمایش مستند «آیدین» اظهار کرد: پیشتر به صورت حرفه ای بسکتبال بازی می کردم و بعدها به شکل های مختلف در کنار بسکتبال بوده ام از این رو پذیرفتم که گروه بین المللی اکسون در ساخت فیلم «آیدین» سرمایه گذاری کند و این پروژه را به اتمام برساند.

وی ادامه داد: امیدوارم شاهد توسعه چنین فعالیت هایی باشیم و پویایی و همدلی در ورزش بسکتبال بیش از پیش شود. این گروه در ورزش بسکتبال فعالیت های بسیاری دارد و امیدوارم بتوانیم در فرهنگ هم بیشتر فعالیت داشته باشیم.

همچنین در حاشیه این مراسم اشکان مهریار کارگردان این مستند گفت: ساخت این مستند ۲ سال طول کشیده که در آن داستان زندگی آیدین نیکخواه بهرامی، کاپیتان فقید تیم ملی بسکتبال روایت شده است. در این فیلم هم‌تیمی های آیدین نیکخواه بهرامی، مربیان و خانواده‌اش، درباره او صحبت کرده اند و باید از حمایت‌های گروه بین المللی اکسون در ساخت این مستند تشکر کرد.

در پایان این برنامه با حضور خانواده آیدین نیکخواه بهرامی، عبدالامیر احمدی، رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال، زهرا نعمتی، علی ملک آرایی مدیرعامل گروه بین المللی اکسون، جواد کاظمیان، علیرضا حقیقی، سعید طاعتی تمبر یادبود آیدین رونمایی شد و پس از آن اشکان مهریار تمبر رسمی آیدین را به خانواده اش اهدا کرد.

آیدین نیکخواه بهرامی به عنوان کاپیتان تیم ملی بسکتبال نقش مهمی در صعود این تیم به عنوان اولین تیم صعود کننده ورزش گروهی از کشورمان به رقابت های المپیک در سال ۲۰۰۸ بود. این بازیکن تیم ملی چندی پیش از حضور در رقابت‌های المپیک در ۷ دی ۱۳۸۶ در سانحه دلخراش رانندگی در جاده چالوس درگذشت.

این مستند در ماه‌های آینده در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.