دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

تهیه کننده فیلم خبر داد:

به دلیل مشکلات مالی تصویربرداری «نفوذ» متوقف شد

سریال «روزهای ابدی»

سینماپرس: تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «نفوذ» از توقف در تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری خبر داد.

به گزارش سینماپرس، «محسن علی اکبری» تهیه‌کننده سریال «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری، با اشاره به توقف تصویربرداری این سریال به دلیل مسائل مالی به فارس گفت: گویا تولید کارهایی که در حمایت از نظام است برای تلویزیون اولویت و اهمیتی ندارد و متاسفانه به روزمرگی افتادند.  

وی ادامه داد: در این مدت ما مرتب جلسه‌هایی برگزار می‌کردیم اما دوستان قبول نمی‌کنند و می‌گویند بودجه این کار نباید بالا باشد، در صورتی که این سبک کارها و در فضای تاریخ معاصر به خاطر حجم بالای دکورهایی که دارد، هزینه‌های تولیدی فراوانی دارد.  

این تهیه کننده همچنین افزود: برای مثال می‌گویند در شهرک سینمایی غزالی کار را پیش ببرید اما خب مگر شهرک سینمایی شهر کردستان و گنبد دارد!؟ بخش مهمی از قصه سریال ما در این دو شهر می‌گذرد و باید در همان فضا کار را ضبط کنیم.  

وی در پایان نیز افزود: در هر حال باز هم امیدواریم که شرایط تولید این سریال انقلابی مهیا شود و بزودی وارد مرحله تولید شویم.  

بخشی از سریال که در دهه فجر سال گذشته بروی آنتن رفت، فقط ده قسمت از این سریال بود و به دلیل خالی بودن باکس تلویزیون در آن زمان پخش شد. در صورتیکه حدود ۱۲۰۰ دقیقه از تصویربرداری تا بهمن سال گذشته به پایان رسید که چیزی حدود ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای شد و تنها ۱۰ قسمت از آن پخش شد.  

همچنین بخش عمده‌ای از لوکیشن‌های این سریال در سایت کبکان واقع در لوکیشن شمال کشور است. بخش دیگری در سایت نظامی واقع در قم و بخشی نیز در شهرک غزالی قرار دارد و تمام خیابان طالقانی در شهر قم دکورسازی شده است.  

«نفوذ» در سه فاز پیش‌بینی شده، فاز یک از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می‌کند. فازهای بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می‌پردازد و تولید فاز اول دو سال به طول می‌انجامد. تصاویر مربوط به فاز اول در تهران، فاز دوم در روستای قرق آباد، فاز ۳ در خجیر، فاز ۴ در گنبد و مشهد و همچنین فاز ۵ در تهران ضبط خواهد شد. سری دوم این سریال هم قرار است ساخته شود و در این سری داستان از تسخیر لانه جاسوسی آغاز شده و تا پایان جنگ تحمیلی ادامه دارد.

امین اسکندریان (مهدی نقش اول سریال)، کیمیا اکرمی (محبوبه نقش اول زن)، احمد نجفی (پرویز)، حمید گودرزی (نفیسی)، رحیم نوروزی (سُرخو)، علیرام نورایی (بکتاش)، صالح میرزا آقایی (سرهنگ شریف زاده)، شهره لرستانی (مادر محبوبه)، زهرا سعیدی (مادربزرگ مهدی)، حجت‌الاسلام سیدمحسن هاشمی (استاد حوزه علمیه و نماینده امام خمینی)، جلیل فرجاد (دانشفر)، ماشاله شاه مرادی (حاج عرفان)، کاوه سماک باشی (سروان عباسی)، امیرمحمد زند (حجت الاسلام سید عباس موسوی قوچانی)، یلدا افشاری‌نیا (مهناز)، شیوا بلوچی (شهره)، نجوا صاحب الزمانی (ثریا)، فاطمه بیگی (ناهید)، محمد جواد جعفرپور (قاسم)، جلال فاطمی (سرهنگ دیویس) بازیگران ایرانی این سریال و فیلیپ ساترکین (مایکل مترینکو)، سامی بابو (چارلز جونز) از بازیگران خارجی این سریال هستند. صالح میرزا آقایی، حمید گودرزی نقش نفیسی، رحیم نوروزی صلح‌گو، جلیل فرجاد در نقش روحانی، علیرام نورائی، احمد نجفی نقش پرویز و ... نقش‌هایی بازی می‌کنند که اینها عینا واقعی است.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.